Anons Seslendirme ve Anons Ses Türleri Nedir?

Anons Seslendirme Hizmeti

Anons Seslendirme ve Anons Ses Türleri Nedir?

Anons seslendirme, ekran dışı kullanım için bir sesin kaydedildiği bir prodüksiyon tekniğidir. Duyuru, tanıtım, bilgilendirme, kampanya gibi kamuya yapılan sesli çağrıların genel tanımı olan anons seslendirme kapalı devre yayın veya mikrofon ve amplifikatör ile kitlelere duyurulmaktadır. Eğlence, bilgi verme, satış amaçlı yapılan anons seslendirmeleri günlük hayatta birçok alanda kullanılmaktadır. Anons seslendirmeleri ile ilgili önemli olan başarılı ve yüksek kalitede olmasıdır. Anons seslendirmeleri yalnızca bilgi vermekle kalmaz aynı zamanda iş ortamınızın atmosferini, müşterilerinizin davranışlarını ve işinizle ilgili algılarını etkilemede hayati bir rol oynarlar. Anons seslendirmeleri hizmetlerinin kullanıldığı farklı birçok mecra bulunuyor.

Anons Seslendirme Türleri

 • Santral Anons Seslendirme
 • AVM Anons Seslendirme
 • Mağaza İçi Anons Seslendirme
 • Dinlenme Tesisi Anons Seslendirme
 • Hastane Anons Seslendirme
 • Havaalanı Anons Seslendirme
 • Asansör Anons Seslendirme
 • Gemi içi Anons Seslendirme
 • Vapur Anons Seslendirme
 • Kabin içi Anons Seslendirme
 • Kapalı Devre Anons Seslendirme

Anons seslendirme ve anons ses türlerini gün içerisinde birçok kez dinliyorsunuz. Anons seslendirme hizmetleri ve türlerini aşağıdaki örneklerle detaylandırabiliriz.

Anons Sesleri Kullanım Alanları

Örneğin, eğer bugüne kadar uçakla uçtuysanız kabin içi yönlendirme ve bilgilendirme seslerini duymuşsunuzdur. Uçak kabin seslendirme hizmetleri, yolcuların hava yolculuğu deneyimleriyle ilgili güvenlik sorunlarını bilmelerini sağlamak için yolcu uçaklarında kullanılmaktadır. Hava yolu şirketleri bilgilendirmeleri yerine getirmek için kabin ekipleri donanımlı olsa da yolculuk öncesi oksijen maskeleri ve can yelekleri gibi güvenlik önlemleri ve mesajları hakkında bilgilendirmek için anons seslendirme hizmetlerini tercih etmektedir.

Santral seslendirme hizmetleri de yine tüm marka, kamu kurum ve kuruluşların tercih ettiği bir hizmet türüdür. Santral hizmetleri müşterilere ihtiyaç duyduklarında destek olmak için orada olduğunuza dair güvence verir. Müşterilere fayda sağlayan bu hizmetler aynı zamanda sadakat ve güveni de oluşturur. Markanıza ulaşmak ve bilgi almak için zaman kazandıran santral anons yönlendirmelerine günlük hayatımızda sıkça rastlıyoruz. Örneğin bir hizmet veya bilgi amaçlı bir kurum, şirketi aradığınızda hoş geldiniz sesinden sonra ihtiyacınıza göre ulaşmanız gereken departmanlar için hangi tuşa basmanız gerektiği bilgisi verilerek yönlendirme yapılır.

Yapılan araştırmalar satın alma kararlarının mağazaya girildikten sonra alındığını gösteriyor. Müşterilere yeni ürünler ve özel teklifler hakkında bilgi vermek, satışa teşvik etmek için yapılan anonslar mağaza içi anons seslendirme kategorisine giriyor. Özellikle süper marketlerde bu anons hizmetlerini sıkça duyarsınız. İndirim günleri, indirimde olan ürünler ve kampanyalar hakkında düzenli anonslar yapılmaktadır. Buna örnek olarak aşağıdaki anons uygun olacaktır.

“X Market indirim günlerine hoş geldiniz… Bugün, saat 20.00’a kadar yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde X marka dondurma hediye!

Alışveriş merkezlerinde de yine bilgilendirme ve fırsatlar için anons seslendirme hizmetleri tercih ediliyor. Kampanya ve fırsatlar dışında mağaza kapanış saatleri müşteri ve ziyaretçilere belirli aralıklarda hatırlatılmaktadır.

“Sevgili ziyaretçilerimiz alışveriş merkezimiz 30 dakika içinde kapanacaktır. Lütfen son seçimlerinizi yaparak işlemlerinizi tamamlayınız. Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder iyi akşamlar dileriz.”

Anons sesleri ve anons ses türlerini daha da çeşitlendirmek mümkün. Anons seslendirme hizmetleri dinleyicinin dikkatini çekecek şekilde uygun sunum tarzı ve ses tonu kullanarak markanızı, ürününüzü veya hizmetinizi doğru yansıtan atmosferi yaratmalıdır. Bu hizmetleri profesyonel bir şekilde sunan kurumlar ise seslendirme ajanslarıdır. Seslendirme ajansları farklı mecralar için kullanacağınız anons seslendirme hizmetleri ile markanız veya ürününüz için doğru ses seçimi konusunda destek verir, akustik ve ses tekniklerini yönetir, anons bilgilerinin anlaşılabilir olmasını sağlar. Anons seslendirme hizmetleri için BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak profesyonel ses kayıt stüdyolarımız, alanında uzman ve tecrübeli seslendirme sanatçılarımız ile iş ortağınız oluyoruz.

Bu gönderiyi paylaş