Ses Bankası Nedir?

Seslendirme sanatçılarının seçim süreci projenin amacı doğrultusunda en önemli aşamalardan biridir. Projedeki doğru sesi bulmak için ise başvuracağınız yer profesyonel bir seslendirme ve dublaj ajansına ait ses bankası portföyüdür. Tecrübeli, farklı yeteneklere sahip profesyonel seslendirme ve dublaj sanatçıları ile vokallerin yer aldığı platforma ses bankası denir. Ses bankası, seslendirme sanatçıları ile seslendirme ihtiyacı olan projeleri buluşturan; ses yetenekleri ile proje sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap veren profesyonel bir zemin oluşturur. Farklı ses rengine, tonuna sahip; farklı tecrübeleri olan, Türkçe ve yabancı dil seslendirme yeteneklerini bir araya getiren ses bankası projenin ihtiyacı olan doğru sesin seçilmesini sağlar.

Neden Ses Bankası?

Medya üretim sektöründe ses bankası, seslendirme sanatçıları için prestij sağlarken yeteneklerini sergileyebildikleri bir vitrin oluşturmaktadır. Projeyi gerçekleştirecek marka, ajans, yönetmen için de ses bankası kullanımı aynı şekilde saygınlık kazandırır.

Projelerde seslendirme kadroları oluşumu öncelikle seslendirme yönetmenlerinin seçimi ile başlar. Türkiye’nin medya üretim sektöründe faaliyet gösteren ajanslar, yönetmenler, yapımcılar ile projelere uygun olacak seslendirme sanatçıları alternatifleri seçilir. Proje ile uyumlu olacak ses alternatifleri müşteri ile paylaşıldıktan sonra müşteri seçimi ile seslendirme aşaması başlar. BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı ses bankası hem seslendirme sanatçıları hem de markalar için profesyonel bir işbirliği ortamı sunar.

Ses Bankası ve Yabancı Dil Seslendirme Seçenekleri

Ses bankası Türkçe seslendirme yanı sıra uluslararası seslendirme sanatçılarından oluşan yabancı dil seçeneklerinin yer aldığı bir platformdur. BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı ses bankasında İngilizce (İngiliz-Amerikan), Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Rusça, İtalyanca gibi en çok tercih edilen yabancı dillerde seslendirme sanatçıları bulunmaktadır. Projenizin ihtiyacı olan yabancı dilde seslendirme için BiberSA ses bankası sizi profesyonel yeteneklerle buluşturur. Yabancı dil seslendirme hizmetleri için ses bankamızda anlatım, dublaj, televizyon, radyo, sesli kitap gibi medya üretim sektörünün farklı alanlarında var olan seslendirme sanatçıları yer almaktadır.

Ses bankası portföyünde yer alan yabancı dil seslendirme sanatçılarının büyük bölümü İstanbul stüdyomuzda kayda girmektedir. İstanbul dışı ikamet eden seslendirme sanatçıları ile bulundukları lokasyon üzerinden bir gün opsiyonlu olmak üzere kayıt gerçekleştirilmektedir.

Talebiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak profesyonel çevirmen desteği ile anlatım, diyalog çevirisi ve kontrolü yapılarak seslendirme hizmeti verilmektedir. Yabancı dilde seslendirme kaydı gerçekleştikten sonra iki iş günü sonunda teslim edilir.

Ses Bankasında Yer Almak

Ses bankasında yer almak ve başvuru yapabilmek için seslendirme sektöründe belirli bir birikim ve tecrübeye sahip olmanız gerekiyor. Profesyonel olarak seslendirme yapmış olmak, daha önceki çalışmalardan bir portföy oluşturmak ses bankası başvurularında dikkate alınır. Özgeçmiş ile birlikte seslendirme örnekleri mail aracılığıyla ajans ile paylaşılır. Ajans değerlendirme yaptıktan sonra seslendirme sanatçısına geri dönüş yaparak ses bankası için uygun olup olmadığı bilgisini paylaşır.

Ses Castı Kaşe Bedeli Nasıl Belirlenir?

Ses castı kaşe bedeli, proje içeriği ve seslendirme sanatçıları anlaşmalarına göre değişiklik göstermektedir. Kaşe bedeli olan seslendirme sanatçıları olduğu gibi fiyatlandırmaların ajans tarafından belirlendiği ses yetenekleri de cast’ta yer alır. Kaşe bedeli olan seslendirme sanatçıları seslendirme sektöründe belirli bilgi, birikim ve tecrübeye sahip, piyasada bir kariyer yapmış isimlerdir. Sektörde yeni olan yetenekler ise genellikle ajans fiyatlandırması ile çalışmaktadır. Bu durumlarda ajanslar proje bütçesine göre ses yeteneklerine ödeme yapar.

Ses Bankası Mobil ve Masaüstü Uygulamaları ile Zaman Kazanın!

Yerli ve yabancı seslendirme sanatçılarının, vokal ve dublaj seslerin yer aldığı ses platformu olan ses bankası yüzlerce farklı seçenek ile projeleriniz için zengin bir katalog sunuyor. Hem mobilden hem de masaüstünden erişebileceğiniz ses bankası uygulaması ile portföy içerisinde yer alan sesleri dinleyebilir, proje için uygun bulduğunuz sesler için favori listesi oluşturabilirsiniz. Favori listesinde yer alan ses örneklerini e-posta ile başka kişilerle paylaşabilirsiniz. Ses bankası sitesini tekrar ziyaret ettiğinizde en son dinlediğiniz sesleri görüntüleyebilir, dilediğiniz takdirde geçmiş dinleme listenizi silebilirsiniz. Ses bankasında beğendiğiniz sesler ile ilgili fiyat teklifi için BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı’na e-posta gönderebilirsiniz. Seslendirme yapılacak metin kelime sayısı ve yayınlanacak mecra bilgisi paylaşarak projeniz ile ilgili fiyat alabilirsiniz.

Zengin ses castı ile farklı proje ve beklentilere göre alternatifler sunan BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak medya üretim sektöründe faaliyet gösteren markalar ile seslendirme projelerinde işbirliği yapıyoruz. Türkiye’nin en saygın seslendirme ajansları arasında yer almanın sorumluluğu ile yurt içi ve yurt dışı projelerde çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en popüler, tecrübeli isimlerinden oluşan ses bankamız ile seslendirme ve dublaj projelerinize destek veriyoruz.

Bu gönderiyi paylaş