fbpx

Seslendirme Başvurusu

SESLENDİRME BAŞVURU FORMU

SESLENDİRME BAŞVURUSU YAPMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE!

Seslendirme veya Dublaj işine meraklıysanız, ‘ses tonum hakkında sürekli övgüler alıyorum’ diyorsanız öncelikle seslendirme ve dublaj arasındaki farkı çok iyi bilmeniz gerekiyor.

Seslendirme; marka, ürün, hizmet için hazırlanan reklam filmi, tanıtım filmi, belgesel gibi içeriklerin metinlerini seslendirmek.

Dublaj; film, dizi, belgesel gibi içeriklerde karakter ve oyunculara yeniden ses vermektir.

Seslendirme ses tonundan çok sesi kullanma tekniğiyle, dublaj ise teatral (oyunculuk) kabiliyetiniz ile ilgilenir. Bu konuda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve hiçbir tecrübeniz yoksa ‘seslendirme kurslarına’ müracaat etmenizi rica ederiz. BiberSA Prodüksiyon seslendirme dublaj ajansına başvurmak isteyenlerin aşağıdaki vasıflara sahip olması gereklidir.

  • Diksiyon eğitimini tamamlamış kişiler.
  • Seslendirme kurslarından sertifika sahibi olanlar. Tercihen MEB onaylı.
  • Tercihen en az 2 yıl sektör tecrübesi olanlar.
  • Sesini teknik olarak iyi kullananlar. (Vurgu, tonlama, güçlü taklit yeteneği)

Bu özelliklere sahip kişilerin CV ve ses demoları* ile [email protected] adresine başvurmaları gereklidir. Seslendirme başvurusu ile ilgili sorularınıza telefon veya Whatsapp üzerinden kesinlikle yanıt verilmemektedir. Sorularınız için ‘Sıkça sorulan sorular’ başlığından bilgi edinebilirsiniz. 

Önemli Not: BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı kesinlikle eğitim kurumu değildir.


Sıkça Sorulan Sorular

BiberSA Prodüksiyon bünyesinde stajyer olarak yer almak isteyen adayların seslendirme başvurusu için [email protected] adresine CV leri ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular açık pozisyonda değerlendirilmek üzere CV bankamızda üçüncü kişiler ile paylaşılmamak üzere gizli tutulmaktadır.

Sesinizi bizlere dinletme amaçlı reklam metinleri sayfamızdan ulaşacağınız metinleri cep telefonunuzun ses kaydı bölümüne kaydedip tarafımıza [email protected] veya yukardaki başvuru formundan gönderebilirsiniz. Bir veya iki reklam okumanız yeterli olacaktır. Hali hazırda profesyonel bir ses demosuna sahipseniz yine aynı şekilde form veya mail yoluyla ses demonuzu tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Demo hazırlama hakkında daha detaylı bilgi için demo hazırlamanın ipuçları blog sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gerek seslendirme başvurusu formundan, gerekse [email protected] mail adresi üzerinden tarafımıza gönderilen başvurular olumlu olduğu takdirde tarafınıza mail yoluyla dönüş yapılır ve bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğiniz ile ilgili size yazılı cevap verilir. Olumsuz bir sonuç ile tarafınıza dönüş yapılmaz. Başvurunuzun durumu ile ilgili telefon ile bilgi kesinlikle verilmemektedir.

BiberSA prodüksiyon Türkiye’de profesyonel seslendirme ve dublaj sanatçılarıyla çalışır. Eğer bu vasıfta biriyseniz başvurunuzu [email protected] adresinden ses demolarınız ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz.