Karakter & Animasyon Seslendirme

Animasyon projelerinize profesyonel seslendirme hizmetiyle hayat verin! 2D, 3D, infografik, motion graphics projeleriniz için yetenekli seslendirme sanatçılarıyla animasyon seslendirme hizmeti veriyoruz.

Profesyonel Karakter & Animasyon Seslendirme


Animasyon seslendirme; anime filmler, video oyunları ya da anime karakterleri olan motion graphics, infografik videolar, reklam filmleri gibi prodüksiyonlarda sıkça kullandığımız seslendirme hizmetleri arasında yer alıyor. Animasyon seslendirme hizmetiyle birlikte  cast direktörümüz tarafından karakterlere uygun seslendirme oyuncuları seçilerek profesyonel animasyon seslendirme hizmeti almanızı sağlıyoruz.

BiberSA Prodüksiyon olarak, animasyon seslendirme & dublaj hizmeti ile video projelerinize, whiteboard çalışmalarınıza, motion graphics ve her türlü 2D ve 3D animasyon filmlerinizdeki karakterlere ses veriyoruz. Ses bankamızda yer alan ve animasyon & karakter seslendirme yapan seslendirme sanatçıları hakkında bilgi almak için, aşağıda sunduğumuz  demoları dinleyebilir veya ses bankamızı ziyaret edebilirsiniz.

Animasyon seslendirme hizmetiyle ilgili daha detaylı bilgi için içeriğimizi okumaya devam edebilir ve aşağıdaki butona tıklayarak veya canlı destek hizmetimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Animasyon Reklam Filmi Nedir?

Animasyon reklam filmi, markayı tanıtmak ya da markanın verdiği hizmeti / sunduğu ürünü pazarlamak amacıyla grafiklerin çeşitli tekniklerle hareketlendirilmesi ile oluşturulan bir reklam filmi çeşididir. Reklam animasyonu olarak da adlandırıldığı yerler vardır. Animasyon tanıtım filmi, motion graphisc projeler, infografik videolar, reklam animasyon filmleri, logo intro, animasyonlu reklam gibi farklı isimlerle anılır.

Animasyon reklam filminin yapım tekniği olarak türlere ayrılır: 

 • Stop motion animasyonlar
 • Motion graphics
 • infografik videolar
 • 2D Animasyonlar
 • 3D Animasyonlar

2D animasyon reklam filminde animasyonlu eylemler iki eksenli olarak oluşturulur. Geleneksel yöntemleri kullanmak isterseniz elle çizim yapabilirsiniz. Animeler, çizgi filmler 2D animasyona örnektir.

3D animasyon reklam filminde animasyonlu eylemlere üçüncü bir eksen eklenir. Bu eksen ile derinlik duygusu artar ve karakterler gerçeğe en yakın biçimde oluşturulur. 3D animasyonlar, bilgisayar tabanlı animasyon filmleri olup elle çizilemezler.

Stop Motion animasyon, bir kamera ile objenin tüm hareketlerinin yakalanması ve bu hareketleri tekrarlayarak bir animasyon filmi oluşturmak anlamına gelir. Türkçede hareket durdurma animasyonu olarak da geçer. Kısaca statik objeleri kamera tekniği ile hareketli hale getirmek olarak tanımlanabilir.

Animasyon reklam yapma, reklamcılık ve pazarlama dünyasında çok sık kullanılan bir yöntemdir. Çünkü oyuncusu olan, zaman ve mekan tasarımı yapılan reklam filminden daha az maliyetlidir.

 • Senaryo konusunda, gerçek mekana ve zamana bağlı reklam filmlerinden daha fazla seçeneğe sahiptir.
 • Klasik reklam filmlerine göre yapım süreci daha kısadır.

Tüm bu artılara ek olarak etkili bir reklam filmi sunar. Hatta iyi bir seslendirme ve jingle ile akılda kalmayı başarmış pek çok animasyon filmi vardır.

Animasyon Reklam Filmi Seslendirme Nasıl Yapılır?

Animasyon reklam filmi seslendirme ya da dublaj, hazır olan animasyona oluşturulan ses castı ile karakterlere ses vermeyi kapsamaktadır. Bu projeler dublaj stüdyosuna gelir, film baştan sona dek izlenerek varsa çevirisi yoksa karakterlere uygun ses seçimi yapılır. Bu ses casti oluşturmak diye anılan ilk aşamadır.

Oluşturulan ve tarafınıza iletilip onay alınan ses castı ile animasyon filmin dublaj provaları yapılır. Daha sonra kayıt aşamasına geçilir.

Animasyon karakterine en uygun sesi bulmak için cast direktörü tarafından seçilen yetenekli seslendirme mikrofon oyuncuları ile çalışılmalıdır. Animasyon filmi seslendirme bir teatral yetenek ister. Bu yetenekler taklit, ses değiştirme, şive yapabilme vs olarak sayılabilir. Seslendirme sanatçısı ve seslendirme yönetmeni karaktere uygun sesi bulur. Son karar seslendirme yönetmenine aittir, seslendirme yönetmeni animasyon karakter sesine onay verdikten sonra diğer aşamaya geçilir.

Seslendirme yönetmeni almış olduğu karakter seslerini senkron hale getirerek karakterlere uygun forma getirir. Dudak senkronu gibi unsurlar dikkate alınarak gerçekçi bir karakter oluşturulur. Proje aşamasında yapılan animasyon dublaj işlemi bu aşamada bitmiş sayılır. 

Montaj ve miksaj ardından varsa revizeler yapılarak, son aşama olan efektlendirme aşamasına geçilir. Animasyon filmde varsa ses efektleri uygun yerlere yerleştirilir. Efektlerle yapılan işlem, animasyon filmi daha güçlü hale getirir.

Animasyon Reklam Filmi Seslendirme Hizmeti Nedir?

Animasyon reklam filmlerinin hepsi, yapım teknikleri itibari ile seslendirme yapmak için uygundur. Hatta animasyon film seslendirme, reklam filminde gerçek bir oyuncu kullanılmadığı için reklama duyguyu veren en önemli ve biricik unsur seslendirmedir. Animasyon reklam filmi için gerçek bir oyuncu kullanılmadığı için akılda kalıcılığı ve güveni ancak seslendirme ile sağlayabilirsiniz.

Animasyon film seslendirme hizmetinin yaygın olan bir diğer adı da karakter seslendirme ya da çizgi karakter seslendirmesidir. Bunun nedeni sesin karakteri yaratmasından en önemli unsur olmasıdır. Bir insan jest ve mimiğinin taklit olarak kullanıldığı bu karakterlerde, gerçeklik ancak ses ile yakalanır. Başarılı pek çok animasyon filmi karakterinin de akılda kalması çoğu zaman karakterin görüntüsü ile değil jingle ve seslendirme başarısı ile ilgilidir.

Animasyon reklam filminin yapım tekniği, seslendirme hizmeti için bir engel değildir. BiberSA Prodüksiyon olarak 2D tanıtım filmi seslendirme, 3D tanıtım filmi seslendirme ve stop motion animasyon filmi seslendirme hizmetini olabilecek en kaliteli şekilde sizlere sunmaktayız.

Animasyon Reklam Dublaj Hizmeti Nedir?

Animasyon reklam filmlerinde dublaj ve seslendirme hizmeti olarak iki hizmet kolu bulunur.

 • Animasyon reklam filmi dublaj hizmetinde, animasyon reklamı yabancı bir dilde hazırdır; orijinal dilden başka bir dil video görsellerine uyarlanır. Buna dublaj denir. 
 • Animasyon seslendirme ise sessiz bir proje üzerine yapılır. Animasyon reklam filmi sessiz olarak gelir, seslendirme yönetmeni karaktere uygun sesi ve jingle müziğini oluşturur.

Animasyon reklam dublaj hizmetinde, seslendirmenin aksine video sessiz değildir. Başka bir dile ait dudak hareketleri bulunur. Bu bakımdan öncelikle sesin çerçevesi temizlenir, bu şekilde dudak hareketleri istenilen dile göre yeniden senkronize edilir.

Global bir markanız varsa ya da markanızı/ürünlerinizi tüm dünyaya tanıtmak istiyorsanız animasyon reklam filmi dublaj hizmetini tercih etmelisiniz. BiberSA Prodüksiyon olarak anadili İngilizce, Arapça, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca olan seslendirme sanatçıları ile projelerinize hayat vermekteyiz.

Yabancı Dil Animasyon Reklam Tanıtım Filmi Seslendirme

Yabancı dil animasyon seslendirme, animasyon reklam filminin orijinal dilinden başka bir dile uyarlanmasıdır. Başka bir tanımla animasyon reklam filmi dublaj hizmetidir. Amaç, orijinal dildeki kurguyu, duyguyu ve gerçekçiliği istenen diğer dile ya da dillere aktarmaktır.

Animasyon reklam filminin dili ne olursa olsun istenilen dile çevirisi mümkündür. Burada en önemli unsurlar native konuşur bir seslendirme sanatçısı, güçlü teknik alt yapı ve seslendirme yönetmeninin tecrübesidir. BiberSA Prodüksiyon olarak Ses Bankamızda native yabancı dil seslendirme sanatçılarımız bulunmakta, seslendirme ve dublaj için lisanslı ve güncel teknolojik altyapı ile donatılmış seslendirme stüdyomuz ile kayıt almakta ve de en önemlisi 20 yıllık tecrübeye ile mümkün olabilecek en kaliteli yabancı animasyon reklam filmi dublaj hizmeti sunmaktayız.

BiberSA Prodüksiyon olarak istenilen dilde yabancı dil animasyon seslendirme hizmeti sunabilmekteyiz. Animasyon filmi için en çok tercih edilen dilleri fikir vermesi açısından sizler için derledik.

İngilizce Animasyon Reklam Tanıtım Filmi Seslendirme

İngilizce animasyon seslendirme, yabancı dil animasyon seslendirme alanında en çok tercih edilen hizmet dalıdır. Bunda İngilizcenin evrensel dil olmasının yanında global markaların kendilerini ya da ürünlerini/hizmetlerini tanıtmak için İngilizceyi tercih etmeleri önemli rol oynamaktadır.

BiberSA Prodüksiyon olarak İngilizce animasyon filmi seslendirme projelerinde native (anadil) İngilizce seslendirme sanatçıları ile çalışmaktayız. Güçlü teknik altyapımız, 20 yıllık tecrübemiz ve binlerce native İngilizce seslendirme sanatçısına sahip ses bankamız ile İngilizce animasyon dublaj hizmeti vermekteyiz.

Arapça Animasyon Reklam Tanıtım Filmi Seslendirme

Arapça en çok tercih edilen yabancı dil animasyon seslendirme hizmetidir. Dünyada çok geniş bir konuşur kitlesine sahip olan Arapçanın bu nedenle farklı lehçeleri bulunmaktadır. Arapça animasyon seslendirme hizmeti anadili Arapça olan seslendirme sanatçıları tarafından fasih Arapça ile yapılır. Fasih Arapça seslendirme, en çok tercih edilen Arapça seslendirme hizmetidir.

BiberSA Prodüksiyon olarak Arapça animasyon filmi seslendirme projelerinde native (anadil) Arapça seslendirme sanatçıları ile çalışmaktayız. Güçlü teknik altyapımız, 20 yıllık tecrübemiz ve binlerce fasih Arapça seslendirme sanatçısına sahip ses bankamız ile Arapça animasyon dublaj hizmeti vermekteyiz.

Almanca Animasyon Reklam Tanıtım Filmi Seslendirme

Almanca Avrupa ticaret dili olarak bilinmektedir. Avrupa’da beş ülkenin resmi dili olarak kabul edilen Almancanın 120 milyondan fazla konuşuru bulunmaktadır. Dolayısıyla Avrupa’ya açılmak isteyen markalar tarafından Almanca reklam animasyon filmi seslendirme, İngilizce ile birlikte sıkça tercih edilmektedir.

BiberSA Prodüksiyon olarak Almanca animasyon filmi seslendirme projelerinde native (anadil) Almanca seslendirme sanatçıları ile çalışmaktayız. Güçlü teknik altyapımız, 20 yıllık tecrübemiz ve binlerce Almanca seslendirme sanatçısına sahip ses bankamız ile Almanca animasyon dublaj hizmeti vermekteyiz.

Karakter - Animasyon Reklam Filmi Seslendirme için BiberSA Prodüksiyon ile Çalışmalısınız?

Animasyon reklam seslendirme hizmeti, görüldüğü gibi animasyon filmine can suyunu veren önemli bir hizmettir. Her başarılı  işte olduğu animasyon film seslendirme için de tecrübeli bir ses yönetmeni, iyi bir teknik alt yapı ve doğru seslendirme sanatçısı  çalışmak gerekir. BiberSA Prodüksiyon olarak tüm bu ayrıcalıkları sizlere sunmaktayız. Ayrıca:

  • BiberSA Prodüksiyon olarak, Türkiye’nin seslendirme sanatçılarının da bulunduğu bir ses bankasına sahibiz. Projenize en uygun sesi, markanın ruhunu en iyi yansıtan sanatçıyı yalnızca içinde binlerce demo bulunan BiberSA Ses bankası sayesinde bulabilirsiniz.
  • BiberSA Prodüksiyon olarak  hem stüdyo hem cast hizmeti vererek seslendirme dublaj ihtiyaçlarınıza hızlı çözümler üretiriz. Bu nedenle teknik konularda hemen aksiyon alabilmekte, sınırsız revizyon hakkı sunabilmekteyiz. En önemlisi ise seslendirme projenizi söz verdiğimiz günde teslim ederiz.
  • BiberSA Prodüksiyon olarak teknik altyapımız sayesinde animasyon film seslendirme ve animasyon dublaj kayıtlarının tamamını uzman ses teknisyeni ve seslendirme yönetmeni eşliğinde yaparız. Anlatmak istediğiniz mesajı doğru vurgular, vermek istediğiniz duyguyu benimser ve aktarırız. Sizi BiberSA Prodüksiyon ailesinden doğru vurgulara sahip ses kaydı,  yüksek ses kalitesi ve yeniden görüşmek dileği ile uğurlarız.
  • BiberSA Prodüksiyon olarak işimizin teknoloji ile doğrudan bağlantılı olduğunun farkındayız. Bu bakımdan yüksek ses teknolojisine sahip olan bir stüdyoya sahibiz. 8 adet condenser mikrofon, 3 adet ses kartı, 1 adet dijital mikser, yüksek kalite referans monitörler ve lisanslı audio edit programlar ile animasyon film seslendirme hizmetinde en önemli şey olan temiz, akıcı ve yüksek kalitede sesi size sunarız.
  • BiberSA Prodüksiyon olarak 15 yılı aşkındır medya üretim sektöründe butik ve kaliteli işler yapan bir ajans olarak sizler için mikrofon başındayız.  Animasyon reklam filmi seslendirme konusunda Türkiye’nin en iyi animasyon filmlerinin sesi olmuş en meşhur seslendirme sanatçıları ile animasyon seslendirme hizmeti veriyoruz. Sayfadaki referans videolarımıza göz atabilirsiniz.
  • BiberSA Prodüksiyon olarak  animasyon film seslendirme hizmetinde dünyaya entegre çalışıyoruz.  İngilizce animasyon seslendirme ve dublaj, Arapça animasyon film seslendirme, Almanca animasyon film seslendirme, Çince animasyon film seslendirme, Fransızca animasyon film seslendirme, İspanyolca animasyon film seslendirme ve Rusça animasyon film seslendirme hizmetini sizlere sunmaktayız.
  • BiberSA Prodüksiyon olarak  kapılarını dünyaya açan, trendleri takip eden, dijital dünyaya entegre olmuş bir seslendirme ajansıyız. Dünyada ve ülkemizde animasyon seslendirme projelerini yakından takip etmekteyiz. Animasyon reklam filmi seslendirme konusunda imza işlerini bu vizyonu sayesinde ortaya çıkaran ve bunu dünyaya sunmuş bir prodüksiyon firması olarak sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Daha detaylı bilgilendirme için aşağıdaki sıkça sorulan sorular bölümünü ziyaret edebilir ve animasyon reklam filmi seslendirme bütçelendirmeleri hakkında bize ulaşabilirsiniz.

Karakter - Animasyon Reklam Filmi Seslendirme Fiyatları (Ücretleri)

Animasyon reklam filmi seslendirme hizmetimizde, projenizin süresi, seçeceğiniz sanatçının kaşe bedeli, seslendirilecek karakterlerin sayısı ve yayın mecrası, projenin fiyatını belirleyen unsurlardır. Her projede bu unsurlar değişkenlik gösterir ve bu nedenle animasyon reklam filmi seslendirme fiyatı size özel olarak hazırlanır. Sabit bir ücretlendirme yapılamamaktadır.

Projeniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz seslendirme sanatçıları tarafından oluşturulacak ses castı için ses bankamızdaki profesyonel seslendirmen ekibimizden ses seçimi yapabilirsiniz. Eğer ses seçimini siz yapmak istemiyorsanız seslendirme yönetmeninden talep edebilirsiniz. BiberSA Prodüksiyon olarak projenize en uygun sesi sizler için seçer, ses cast oluşturur ve size bir onay maili iletiriz. Onayınızın ardından animasyon reklam filmi dublajı ya da animasyon reklam filmi seslendirme aşamasına geçeriz.

Animasyon seslendirme hizmetiyle ilgili daha detaylı aşağıdaki butona tıklayarak iletişim sayfamızı ziyaret edebilir veya canlı destek ile bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

TÜRKİYE'NİN EN MEŞHURPROFESYONELEN POPÜLER KARAKTER & ANİMASYON SESLENDİRME SANATÇILARI