Reklam Seslendirme

Türkiye'nin en meşhur seslendirme sanatçılarıyla radyo, televizyon, dijital ve sinema mecralarında reklam içeriklerinize ses veriyoruz. Profesyonel ekibimizle ister stüdyomuza gelerek, isterseniz uzaktan erişimle profesyonel online ses kayıt imkanı sunuyoruz. Seslendirme sanatçılarımızı dinlemek, projenize özel en mükemmel sesi seçmek için ses bankasını ziyaret edebilirsiniz.

Reklam seslendirme sanatçılarını dinleyin!


Reklam seslendirme | mazlum kiper seslendirme sanatcisi 1
Reklam seslendirme | oiqnqu7ye3qaaaabjru5erkjggg== 2
Reklam seslendirme | 3Reklam seslendirme | 4
Promo Demo - 🇹🇷 Mazlum K.Reklam seslendirme | download 5
🇹🇷 Mazlum K.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | mazlum kiper seslendirme sanatcisi 7
🇹🇷 Köksal E.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | koksal engur seslendirme sanatcisi2 optimized 9
🇹🇷 Bora S.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | bora seckin seslendirme sanatcisi optimized 11
🇹🇷 Hande T.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | hande t seslendirme sanatcisi optimized 13
🇹🇷 Müge O.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | muge oruckaptan seslendirme sanatcisi optimized 15
🇹🇷 Parla Ş.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | parla senol seslendirme sanatcisi optimized 17
🇹🇷 Remziye D.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | remziye d seslendirme sanatcisi optimized 19
🇹🇷 Cahit Ş.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | cahit saher seslendirme sanatcisi optimized 21
🇹🇷 Nüvid C.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | nuvit c seslendirme sanatcisi optimized 23
🇹🇷 Itri K.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | itri kosar seslendirme sanatcisi optimized 25
🇹🇷 Cihan Ü.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | cihan unal seslendirme sanatcisi optimized 27
🇹🇷 Bedia E. Ö.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | bedia e seslendirme sanatcisi 1 29
🇹🇷 Özlem A.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | ozlem abaci seslendirme sanatcisi2 optimized 31
🇹🇷 Müge K.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | muge k seslendirme sanatcisi optimized 33
🇹🇷 Nermin O.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | nermin o seslendirme sanatcisi 35
🇹🇷 Funda B.
Reklam seslendirme | play 6
Reklam seslendirme | funda b seslendirme sanatcisi optimized 37

Reklam Seslendirme

Seslendirme mesleğinde; reklam seslendirmeleri oldukça büyük bir paya sahiptir. Dolayısıyla medya üretimi sektöründe reklam ajansları, yapım şirketleri, freelance tasarımcılar, kısaca sektörde faaliyet gösteren herkesin mutlaka bir seslendirme ajansı ile yolları kesişir ve çoğunlukla seslendirme hizmeti talebinde bulunurlar.

Bizler üç kısımda ele alıyoruz;

  • Radyo reklam,
  • TV reklam,
  • Sosyal medya reklamları

Bu kategorilerden gelen reklamlar, stüdyoda,  tercih edilen seslendirme sanatçısı tarafından markanın ruhuna ve tarzına uygun şekilde seslendirilip müşteriye teslim edilmektedir.

Diğer seslendirme hizmetlerimiz için “seslendirme hizmetleri” başlığı altında yer alan uygun hizmeti seçip detayları inceleyebilirsiniz.

Radyo Reklam Seslendirme

Yerel işlerde sadece Türkiye radyolarında yayınlanmak üzere hazırlanan radyo reklamlarıdır ve BiberSA Prodüksiyon Seslendirme & Dublaj Ajansı tarafından, bu hizmetin içeriğinde sadece radyolarda yayınlanacak reklam üretim hizmeti verilmektedir. Reklam metinleri yazımı, seslendirme ve ses tasarımı gibi tüm prodüksiyon ihtiyacı bu hizmetimizin içerisinde müşterilerimize sunulmaktadır.

20 senelik tecrübeye sahip olan bir seslendirme ajansı olarak hizmet verdiğimiz süre içerisinde, Türkiye’de yayın yapan birçok radyo istasyonuna, radyo reklam yapım hizmeti vererek destek olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Televizyon Reklam Seslendirme

Televizyon reklamları seslendirme hizmetimiz, sadece televizyon mecrasında yayınlanan reklamlara yapılan seslendirmeleri kapsamaktadır. Reklam metinleri yazımı, seslendirme ve ses tasarımı gibi tüm prodüksiyon ihtiyacı bu hizmetimizin içerisinde müşterilerimize sunulmaktadır.

Reklam seslendirme hizmetlerinin içerisinde reklam metinleri yazmak zor olduğundan, bazı ajanslar hazır reklam metinleri kullanma yolunu seçebiliyorlar. Bize göre bu son derece yanlıştır. Başka reklam metinlerinden esinlenerek hazırlanan içerikler sektörü kısır bir döngüye sokup, sektörde gelişimi engellediğinden, BiberSA Prodüksiyon olarak her zaman orijinal ve yenilikçi fikirler üretmeye gayret ediyoruz. Bu amaçta olan herkesi de destekliyoruz.

Televizyon mecrasında yayınlanacak reklam filmi, tanıtım filmi veya diğer içeriklere uygun olacak sesi bulmak için “ses bankası” sayfamızı ziyaret edebilir ve birbirinden farklı sesleri dinleyerek markanıza en yakışan sesi seçip, bizlere ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA REKLAM SESLENDİRME

Bilişim çağında, Youtube, Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter gibi mecralar, gerek yazılı, gerek sözlü gerek de görsel olarak reklam sektörünün hızla yöneldiği yeni alanlar oldu. Tv ve radyo reklamcılığı gibi sadece sosyal medyaya özel reklam içeriklerinin üretilebildiği gibi, radyo ve tv ile ortak reklam sürecinin de yönetilebildiği bir platform haline geldi.

BiberSA Prodüksiyon olarak bizlerde bilişim çağının başlaması ile bu sektörde yerimizi aldık ve sizlere sosyal medya reklam üretimi hizmeti verebilmekteyiz. Reklam metinleri yazımı, seslendirme ve ses tasarımı gibi tüm prodüksiyon ihtiyacı bu hizmetimizin içerisinde müşterilerimize sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Radyo, televizyon ve sosyal medya reklam seslendirmeleri olarak üç başlık altında toplanabilir. Bilişim çağı ile beraber medya üretimi sektöründe reklam seslendirme hizmetinin en çok ihtiyaç duyulduğu alan sosyal medya reklam seslendirmeleridir. Televizyon ve radyo reklam seslendirme hizmeti ise sosyal medyadan sonra gelen diğer hizmetler arasında yer alıyor.

Sosyal medya, televizyon ve radyo reklam seslendirme hizmetleri için BiberSA Prodüksiyon Seslendirme & Dublaj Ajansı olarak bir reklam sürecinin tamamını yönetebiliyoruz. Bunun içinde alınan briefler doğrultusunda hazırlanan, reklam senaryosu, reklam metni içeriği, seslendirme ve diğer tüm prodüksiyon hizmetleri yer almaktadır. Dolayısıyla bir reklam projenizi sıfırdan ele alarak her şeyi dahil şekilde teslim edebiliyoruz.

Profesyonel seslendirme sanatçılarını bünyesinde barındıran ve tüm seslendirme & dublaj, prodüksiyon süreçlerini yönetebilecekleri profesyonel bir ekip, stüdyo ve ekipmanlara sahip olan firmalardır.

Seslendirme ajanslarında, “ses cast” & “ses bankası” gibi isimlendirmeler, seslendirme sanatçılarının seslerinin teşhir edildiği platformlardır. Son zamanlarda genellikle internet ortamında veya iOS ve Android’lere uygulama olarakta indirilip seçim yapılabilen interaktif platformlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Herkesin bildiği üzere oldukça büyük ustalık ve yetenek isteyen bir iştir, bu sebeple seslendirme sanatçıları ajanslar için çok önemlidir. Bunun yanında seslendirme hizmetlerinin sunulduğu ajanslarda, seslendirme yönetmeni de oldukça önemli bir faktördür. Seslendirme sanatçısını yönlendirebilen, hangi vurgunun nerede daha güzel duyulduğuna karar veren seslendirme yönetmenleri, etkileyici reklam seslendirmelerinin baş aktörleridir.

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme & Dublaj Ajansı olarak, iki farklı seslendirme & dublaj yönetmeni ve donanımlı kayıt teknolojisi eşliğinde seslendirme çalışmalarını büyük titizlik ve özenle hazırlıyor ve teslim ediyoruz.

Türkiye’de medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren seslendirme ajansları hemen hemen aynı fiyat politikasını belirlemektedir. Seslendirme fiyatları ‘kaşe bedeli + metin uzunluğu (kelime sayısı) + yayınlanacak mecra = reklam seslendirme bedeli’ formülüyle hesaplanır.

Yukarıda sizin için “fiyatları hesaplama aracı” hazırladık. Seslendirme fiyatları hesaplama aracı bir reklam seslendirme metninin ne kadar bütçe ile yapılabileceğini yaklaşık olarak hesaplar. Tam bütçelendirme için ‘metniniz’ ile birlikte ve ‘seçtiğiniz sesin isim bilgisini’ içeren bir bilgilendirme ile bizlere ulaşınız. Seslendirme fiyatlarını hesaplarken, kaşe bedeli olmayan seslendirme sanatçıları için kelime başına maliyet şeklinde de hesaplama yapılabilir.

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme & Dublaj ajansı olarak, doğru ve kaliteli sesi markanızla buluşturmayı hedeflerken aynı zamanda bu hizmeti en düşük maliyet ile müşterilerimize teslim ediyoruz.

Ses bankamızda bulunan seslendirme sanatçılarımızın her biri farklı kaşe bedeline sahip olup, reklam metninizin veya reklam filminin uzunluğuna göre ücretleri değişmektedir.

Seslendirme işi ile uğraşan seslendirme sanatçısı sayısı Türkiye’de yaklaşık 5.000 kişi Dünyada ise bu sayı yaklaşık 600.000 kişiyi buluyor. “Seslendirme sanatçısı nasıl olunur?” ile ilgili internette sayısız yazı bulabilirsiniz. Bu işe sadece sesinizin güzel ve etkileyici olduğunu düşündüğünüz için başlamaya çalışmadan önce MEB onaylı sertifika veren yerlerde eğitim almanız önemlidir. Bu meslek düşünülenin aksine dümdüz bir okuma ile yapacağınız bir şey değildir. O sebeple yetkili bir kursta öğreneceğiniz teknik bilgiler sonrasında da seslendirme sanatçısı olmak için en iyi yolun çıraklıktan ustalığa giden yol olduğunu bilmelisiniz. Buda azim ve uzun bir zaman gerektiği anlamına gelmektedir.

BiberSA Prodüksiyon olarak seslendirme sanatçısı seçimini reklam filminizin konseptine uygun seçiyor ve hizmeti aynı günde teslim ediyoruz. Dilerseniz proje kaydınız yapılırken ekibinizle birlikte stüdyoda bulunabilir ve seslendirme sanatçımızın performansını canlı olarak izleyebilirsiniz.

Reklam seslendirmelerinde, reklam metinlerinin içeriği çok önemlidir. Zira reklam metinlerinin anlatım bozukluğu içermemesi ve amaca uygun yazılması, seslendirme sanatçısının, seslendirme yaparken işini kolaylaştıracak ve doğru bir okuma sağlayacaktır. Reklam seslendirmelerinde, reklam metinleri, seslendirme ajansı bünyesindeki metin yazarları tarafından alınan briefler doğrultusunda, marka, hizmet ve ürün içeriğine yönelik özel olarak yazılır ve mutlaka müşteriye seslendirme öncesinde onaylattırılır. Reklam metinleri yazımını gerçekleştiren bu ekip, seslendirme aşamasında da seslendirme sanatçısının yanında olarak sürecin takipçisi olurlar. Bunun yanında doğru diksiyon, vurgu ve tonlamalar da reklam seslendirmeleri için özellikle önemlidir. Çünkü baktığımızda reklam filmlerinin ürün satışını %65 arttığını gösteren araştırmalar mevcuttur ve dolayısıyla da firmalar uzun bir süredir bu kanal üzerinden müşteri kitlesine etkin bir şekilde ulaşmıştır ve hala bu kanalı kullanmayı tercih etmektedir. O sebeple reklam seslendirmeleri hata kabul etmeyen hassas bir iştir ve sağlıklı sonuçlar için yetkin ve tecrübeli bir ajans ile çalışılması önemlidir.