İşaret Dili Seslendirme

Video içeriklerinizi işaret dili seslendirme hizmeti ile zenginleştirin. Türk ve uluslararası işaret dili bilen sanatçılarımız ile reklam, tanıtım filmi ve eğitim sunumlarınızı işitme engelli kitleye ulaştırıyoruz.

İşaret Dili Çeviri ve Seslendirme Hizmeti


İşaret dili seslendirme, işitme veya konuşma engelli vatandaşların iletişim kurabilmek için oluşturdukları sessiz ve görsel bir dildir. Bu dili kullanırken yüz mimiklerini, el hareketlerini ve beden dillerini de kullanırlar.

Günümüzde daha fazla bilinçlenmenin getirdiği farkındalıkla işaret dilinin kullanımına yönelik eğilimler de artmaktadır. BiberSA Prodüksiyon olarak engellerin ortadan kalkması için verdiğimiz işaret dili hizmeti, Türkiye’de faaliyet gösteren film ve yapım şirketlerinin ürettiği videoların duyma ve konuşma engelli kitleler tarafından da anlaşılması için verilmektedir.

İşaret dili tercümanlık seslendirme hizmeti, film veya video boyunca, kadın veya erkek işaret dili anlatıcıları tarafından yapılan anlatımların görsellerinin, videonuzun sağ veya sol alt köşesine montaj ile yerleştirerek yapılmasıdır.

İşaret Dili Seslendirme ve Çeviri Hizmeti Nedir?

İşaret dili seslendirme ve çeviri hizmeti, reklam, tanıtım veya eğitim amaçlı oluşturduğunuz videolara, işaret dili çeviri ve seslendirmesinin uygulanmasıdır. Burada amaç, işaret dili ile iletişim kuran, işitme engelli  bireylere ulaşmaktır. 

İşaret dili seslendirme; esasında sesli olmayıp Türk işaret dilinin hareket destekli fiziksel uygulanmasından ibarettir. İşaret dili seslendirme iki etaptan oluşur. İlk etap; video içeriğin metninin işaret diline uyarlanan promter versiyonunun hazırlanması. İkinci etap ise metnin işaret dili çevirmeninin metne uygun hareketler ile işaret diline çevirmesi.  İşaret dili sanatçısı gerek prompterdan takip ederek gerekse simultane olarak işaret diline birebir çeviri yapar.

Türkiye’de işitme engelli bireylerin sayısı tam olarak bilinmese de, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2014 yılı verilerine göre yaklaşık 2,5 milyon işitme engelli birey bulunmaktadır. Ancak bu sayının günümüzde daha da artmış olabileceği düşünülmektedir. 

İşletmeler için işitme engellilere ulaşmak sosyal sorumluluk projesi kapsamında değerlendirilir. İşitme engellilerin satın alma gücü, pazarlama açısından önemli bir hedef kitle oluşturur.İşitme engelli bireyler, ticaret ve iş dünyası için oldukça önemli olmasının yanında bu bireyler, potansiyel müşteriler, çalışanlar ve iş ortaklarıdır. İşletmeler, işitme engellilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre ürün ve hizmetlerini geliştirerek bu kitleye hitap edebilirler. 

İşletmelerin, işitme engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış ürün ve hizmetler sunması, işletmelerin müşteri memnuniyetini artırarak, marka imajlarını güçlendirmesine yardımcı olur.  Bu, işletmelerin işitme engelli bireylerle daha güçlü bir iletişim kurmasına ve onların ihtiyaçlarına daha fazla odaklanmasını sağlar.Sonuç olarak, işitme engelli bireyler, iş dünyası ve ticaret açısından önemli bir potansiyel kitle oluşturur.  İşletmeler, markalar ya da proje sahipleri bu 2,5 milyon potansiyeli yalnızca medya içeriklerine işaret dili çeviri hizmeti ekleyerek ulaşabilir.

Projenizin 2.5 milyondan daha fazla insana ulaşmasını istiyorsanız aşağıdaki işaret dili seslendirmenlerinden seçim yapıp bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İşitme Engelli Bireylerin Hayatında İşaret Dili Çevirisi ve Seslendirmenin Önemi

İşitme engellilerin hayatlarındaki en büyük zorluk, fiziksel olarak yaşadıkları engel değil  toplumsal iletişimde yaşadıkları engellerdir. Günümüzde işitme engelli bireylerin, işaret dili sayesinde iletişim kurması mümkün olsa da, işitme engelli dostu olmayan birçok ortamda kendilerini yalnız hissedebilirler. Özellikle zaten hayatımızın yarısından fazlasında olan ana akım medya ile birlikte sosyal medyanın hayatımızın çok daha büyük kısmını kapsaması ve bu alanlarda işitme engelli bireyler için işaret dili çeviri ile yapılan videoların olmaması, onları yalnız hissettirmektedir.

Bu noktada, işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmetleri, yani videolara işaret dili çevirisi getirmek, işitme engelliler için hayati bir önem taşır. İşaret dili çevirisi hizmetleri, işitme engelli bireylerin toplumsal hayatlarına katılımlarını kolaylaştırmaktadır. Özellikle toplu etkinlikler, konferanslar, seminerler, tiyatro oyunları gibi sosyal faaliyetlerde işaret dili çevirisi hizmetleri sayesinde işitme engelliler de aynı etkinliklerden toplum geneliyle eşit derecede keyif alırlar.  Ayrıca televizyon programları, reklamlar ve diğer medya içerikleri de işitme engelli dostu hale getirilerek, işaret dili çevirisi hizmetleri sayesinde işitme engelli bireylerin erişimine açıldığında, işitme engelli bireyler hayatın ritmini yakalar ve her birey kadar toplumda söz hakları olur.

BiberSA Prodüksiyon olarak, işitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve toplum hayatına katılımlarını sağlamak için profesyonel işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel ve tecrübeli ekibimizle %100 talep odaklı çözümler sunarken, işaret dili çevirmenlerimizle işitme engelli dostu içerikler oluşturuyoruz. İşitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için bize başvurabilirsiniz.

Neden Projelerinize İşaret Dili Çevirisi ve Seslendirme Hizmeti Eklemelisiniz?

İşaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti, işitme engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra marka ve proje sahipleri için de önemli bir fırsat sunmaktadır. Peki neden projelerinize işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti eklemelisiniz?

  • İşaret Dili Çevirisi ile Hedef Kitleniz Genişler

İşaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti, işitme engelli bireylerin projenize erişimini sağlar. Bu sayede projeniz veya markanız daha geniş bir kitleye ulaşır ve hedef kitlenizi genişletirsiniz. Özellikle işitme engelli bireylerin sıklıkla dışlandığı reklam ve pazarlama sektörlerinde, işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti ile onlara ulaştırır, rakiplerinizden bir adım önde olursunuz. 

  • İşaret Diline Önem Verdiğinizde : Daha Fazla Satış ve Daha Yüksek Gelir

İşaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti, pazarlama açısından önemli bir araçtır. İşitme engelli bireylerin de projenize erişimini sağlayarak satışlarınızı artırabilir ve daha yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca, işitme engelli bireylerin de satın alma gücüne sahip olduğunu unutmamalısınız.

  • İşaret Dili Çeviri Hizmeti ile Daha Fazla Bilinirlik ve İmaj Artışı

İşaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti, markanızın veya projenizin imajını olumlu yönde etkiler.. İşitme engelli bireylerin kampanyanıza dahil edilmesi, markanızın sosyal sorumluluk bilincini gösterir. Ayrıca, işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti ile daha fazla kişinin projeniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, markanızın veya projenizin bilinirliği artar.

  • İşaret Dili Çeviri Hizmeti Sayesinde Daha İyi İletişim ve Destek Hizmetleri

İşitme engelli bireylerin projeniz hakkında doğru bilgilere erişmesi için işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu sayede, onların projenizle ilgili daha iyi bir anlayışa sahip olmalarını sağlayabilir ve daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, işitme engelli bireylerin projeniz hakkında soruları olduğunda onlara daha iyi bir destek hizmeti sağlayabilirsiniz.

BiberSA Prodüksiyon olarak, işitme engelli bireyler için  işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti sunmaktayız. Bu hizmet sayesinde markalar, işitme engelli bireylerin de dahil olduğu daha geniş bir kitleye ulaşarak satışlarını ve tanınırlığını arttırabilir. İşaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti, markanızın daha geniş kitleler tarafından fark edilmesini sağlayarak müşteri kitlenizi genişletmenize yardımcı olur.

Özetle, işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti, işitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmanın yanı sıra markalar ve projeler için de önemli bir hizmettir. BiberSA Prodüksiyon ile çalışarak işaret dili çevirisi ve seslendirme hizmeti sunarak, işitme engelli bireylerin hayatına dokunabilir, onların iş, eğitim, ve sosyal yaşamlarında aktif bir şekilde yer almalarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, markalar ve projeler de hedef kitlelerini genişleterek, daha fazla müşteriye ulaşabilir ve tanınırlıklarını artırabilirler.

Uluslararası İşaret Dili Seslendirme ve Çeviri Hizmeti

Günümüz dünyasında işletmelerin birçoğu sadece yerel pazarlarda değil, küresel pazarlarda da var olmak istiyor. Ancak, farklı ülkelerin farklı kültürleri ve dilleri var. Bu da, markaların kendi dillerinde ve kültürlerinde nasıl kabul gördüklerinin dışında, farklı ülkelerde farklı bir imaj sergilemelerine neden olabiliyor.

Uluslararası işaret dili hizmeti bu konuda devreye giriyor. Çünkü evrensel bir işaret dili yoktur. Eğer bir marka Türkçe dışında bir alana açılacaksa, o ülkenin işaret dili olacaktır. Bu nedenle, uluslararası işaret dili hizmeti alarak, markanızın farklı ülkelerdeki işaret dili kullanıcılarına ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz.

BiberSA Prodüksiyon olarak, yabancı dil işaret dili seslendirme ve çeviri hizmeti sunuyoruz. Bu hizmet sayesinde, markanızın farklı ülkelerdeki işaret dili kullanıcılarına hitap edebilirsiniz. Profesyonel işaret dili çevirmenleri ile çalışıyoruz ve en iyi fiyat politikası uyguluyoruz.

Yabancı dil işaret dili hizmeti almanın avantajlarından biri, markanızın farklı ülkelerdeki işaret dili kullanıcılarına ulaşabilmesi. Bu da markanızın uluslararası pazarda daha geniş bir kitleye ulaşabilmesini sağlayacak ve daha fazla müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, markanızın farklı kültürlere ve dillere uyum sağlamasına yardımcı olacak, markanızın imajını artıracak ve markanızın farklı ülkelerde tanınabilirliğini artıracaktır.

BiberSA Prodüksiyon olarak, profesyonel bir ekiple çalışıyor, işi kusursuz teslim etme hedefiyle iş teslimi gerçekleştiriyoruz.  Bu nedenle, size en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Eğer yabancı dil işaret dili seslendirme ve çeviri hizmeti almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size uluslararası standartlarda ve en iyi şekilde hizmet vermek için buradayız.

İşaret Dili Çeviri ve Seslendirme Hizmetlerinde En İyi Fiyat Politikasını Uyguluyoruz

BiberSA Prodüksiyon olarak işaret dili çeviri ve seslendirme hizmetlerinde en iyi fiyat politikasını uyguluyoruz. Fiyatlarımızı belirlerken müşterilerimizin bütçelerini de göz önünde bulunduruyoruz ve en iyi fiyatı sunmayı hedefliyoruz.

Gerek Türk işaret dili çeviri ve seslendirme hizmetleri gerekse uluslararası işaret dili çeviri ve seslendirme hizmetleri olsun fiyat politikamızı belirlerken şu etmenleri dikkate alıyoruz:

  • Kısa projelerde, işaret dili çevirmeni proje bazlı kaşe bedeli
  • Uzun projelerde, işaret dili çevirmeni günlük kaşe bedeli
  • Stüdyo ve post prodüksiyon bedeli

Bunun yanı sıra, uluslararası işaret dili çeviri ve seslendirme hizmetlerinde de rekabetçi fiyatlar sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş fiyat teklifleri sunuyoruz ve 20 yıldır olduğu gibi müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlıyoruz. 

BiberSA Prodüksiyon olarak işaret dili çeviri ve seslendirme hizmetleri alanında en iyi fiyatı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kaliteli ve hızlı hizmet sunma konusunda da iddialıyız. Bizimle hemen iletişime geçin, projenize uygun teklifi en kısa sürede alın.