MARKANIZIN ŞARKISI VAR MI?

Jingle Vokallerimizi Dinleyin!

Reklam sektörünün en etkili oyuncularından olan jingle müzikler, dinleyicinin hafızasında kalıcı bir mesaj oluşturmanın yanı sıra, önemli bir amaca da hizmet ediyor: müşterilerin ilgisini çekmek. BiberSA Prodüksiyon olarak Türkiye’de birçok ünlü markaya özel olarak hazırladığımız jingle müzikler , marka müzikleri, kurumsal müzikler ve şarkılı reklam müzikleri, televizyon, radyo ve sosyal medya gibi mecralarda yayınlanarak müşterilerin ilgi odağı oldu ve dillere dolanmayı başardı.

Türkiye’de en çok marka müzikleri üreten ajans olma konusundaki liderliğimizi sürdürüyoruz ve hazırladığımız bu müziklerde Türkiye’nin en ünlü vokal seçenekleri ve söz yazarlarıyla marka, hizmet veya ürün için etkili ve akılda kalıcı jingle üretmenin yanı sıra Türkiye’de birçok radyo istasyonunun, radyo ve dj için jingle ve ID çalışmalarını BiberSA Prodüksiyon mutfağında hazırlamaktayız.

Jingle yapım stüdyomuzda tarz olarak en popüler müzikleri genellikle pop ve rap oluşturuyor ancak markaların sektörüne ve hitap ettiği kitleye göre Türk müziği enstrümanlarını barındıran melodiler de tercih edilebiliyor. Sizde jingle vokallerimiz ve müziklerimiz arasından markanız için en iyi olanı seçin veya sadece size özel jingle müzik talebiniz ile bizlere ulaşın ve yapacağımız iş ortaklığı sonrasında marka müziğiniz sektörünüzün unutulmaz şarkıları arasındaki yerini alsın.

Jingle Vokalleri

Jingle Demo - 🇹🇷 Özlem Ç.
🇹🇷 Özlem Ç.
🇹🇷 Didem R.
🇹🇷 Hazal H.
🇹🇷 Ulviye K.
🇹🇷 Cavidan S.
🇹🇷 Yasemin Y.
🇹🇷 Birol B.
🇹🇷 Melissa L. C.
🇹🇷 Elif K.
🇹🇷 Özge B.
🇹🇷 Asude C. İ.
🇹🇷 Nevcan S. Ö.
🇹🇷 Hande T.
🇹🇷 Yiğit K.
🇹🇷 Gülşah A.
🇹🇷 Nilgün E.

Jingle Fiyatları Hesaplama Aracı

Sıkça Sorulan Sorular

Jingle, reklam filmlerinde arka planda kullanılan ve ürünle özdeşleşen, akılda kalıcı melodilerdir. Bu melodilerin hem kısa, hem akıllarda yer edici, hem de rakiplerinden ayırdedici özellikleri aynı anda taşıma gerekliliği olması sebebiyle ayrı bir uzmanlık isteyen sanat dalıdır ve bu işle uğraşanlara “jingle bestecisi” denmektedir.

Jingle yapım aşamasında ;

  • İlk adım müşterinin iyi tanınmasıdır.
  • Sonrasında ürün veya hizmet hakkında bilgi sahibi olmak gerekir ve hatta mümkünse ürün veya hizmet denenmeli ve ilgili deneyimler not alınmalıdır.
  • Sonra akılda kalıcı bir cümle veya slogan belirlenmeli ve jingle’ın odağı haline getirilmelidir.
  • Sonrasında müşterinin mesajı ile aynı olduğuna emin olduğunuz bir müzik türü ve enstrümanlar seçilmelidir.
  • Tüm bilgiler toparlandıktan sonra metin yazarı tarafından jingle için şarkı sözleri yazılmalıdır. Şarkı sözlerinin jingle’larda kafiyeli ve ürünün veya şirketin adının sıkça tekrarlandığı şekilde yazılması iyi olacaktır.
  • Son aşamada yazılan sözler, melodiye uygun görülen vokal tarafından okunur ve “jingle” dediğimiz şarkılı reklam ortaya çıkmış oluyor.

Tercihinize bağlı olarak, müşteriniz için canlı müzik çalması yapmanız veya bir ses kaydı yapmanız da gerekebilir.

Stok müzikler diğer adıyla hazır müzikler. Serbest melodiyle önceden oluşturulmuş, çeşitli tarz ve kategorilerde müziklere verilen sektörel bir isimdir. Stok müziklerle yapılan jingle çalışmalarında markadan alınan brief doğrultusunda markaya, hizmete veya ürüne yönelik üç farklı tarzda stok müzik gönderilir ve birisini seçmesi istenir. Seçilen stok müzik üzerine marka, hizmet veya ürün için şarkı sözleri yazılır. Müşterinin onayına sunulan sözler için varsa revizeler değerlendirilir. Sözler prozodiye uygun şekilde pilot okuma yapılarak müşterinin beğenisine sunulur.

Müşterinin onayını takiben final okuması erkek veya kadın vokal eşliğinde yapılarak teslim edilir. Stok müzikler ile hazırladığımız jingle çalışmaları tamamen kendi stok müzik bankamızdan olup, hiçbir yayın mecrasında yayınlanmasında bir yasal engel yoktur. Stok müzik için telif hakkı muvafakatnamesi imzalı ve kaşeli olarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Markaya özel hazırlanan müzikler eşsiz, aranje edilen müzikler kategorisindedir. Özel müzik tasarımı stok müziklere oranla bütçe olarak öne çıkmaktadır. Marka, hizmet veya ürüne özel hazırlanan müzikler özel lisanslama ile sadece markaya özel müzik olarak süreli veya süresiz olarak kullanılırlar. Özel müzik ile hazırlanan jingle çalışmalarında markadan alınan brief doğrultusunda öncelikle marka için üç alternatifli söz yazılır. Sözler onay için marka tarafıyla paylaşılır. Onayın ardından sözler aranje edilerek ana melodi ortaya çıkarılır.

Enstrüman seçimleri ve tarz belirlendikten sonra vokal ile pilot okuma gerçekleştirilip müşteri onayına sunulur. Müşteri tarafından onaylanan çalışma final okumaları için yeniden kaydedilir, varsa revize talepleri değerlendirilir. Markaya özel hazırlanan müzikler isteğe göre süreli veya süresiz olarak marka adına tescil ettirilerek tüm telif hakları imzalı ve kaşeli olarak teslim edilir. Özel müzik ile hazırlanan jingle çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın.

Unutulmaz bir melodi kendini bilinçaltınıza gömebilir ve ilk duyulduğunda çok uzun bir süre boyunca hatırlanabilir. Bunun yanında jingle yapılıp yayınlandığı andan itibaren efektif frekans da oldukça önemlidir. Efektif frekans istenilen etkiyi yani jingle için bakıldığında akılda kalabilmesi için kaç kere hedef kitleye ulaşması gerektiğini gösterir. Hedef kitlenin maruz kalma süresiyle etkilenme süresi doğru orantılıdır. Jingle yayınlandıktan sonra “Day After Recall” testleri uygulanır yani bu testler reklam yayınlanmaya başladıktan 15-24 saat sonra çıkan hatırlanma oranını belirler. Böylelikle jingle’ın başarısıda belirlenmiş olur

Jingle müziğin, ürün tercih ederken ki etkisini anlayabilmek için sıradan bir market alışverişinizi ele alabilirsiniz. Düşündüğünüz zaman, belki küçüklüğünüzden beri aklınızda kalan, ya da son zamanlarda duyduğunuz fakat dilinizden düşüremediğiniz bazı jingle müzikler mutlaka vardır ve alışveriş esnasında ister istemez o ürünlere ihtiyacınız olduğunda jingle’ını en çok sevdiğiniz ürünler satış noktalarında en sempati duyduğunuz ürünler olur. Günün sonunda o ürünü belki almazsınız ancak mutlaka incelemiş olur ve jingle müziğini de içinizden tekrar etmiş olursunuz. Farkında olmadan kendinize yaptığınız bu kodlama ile daha sonraki alışverişinizde o ürüne yönelik ihtiyacınızda, o markayı alma potansiyeliniz artacaktır. İşte reklam filmlerinin başrol oyuncularından biri olan jingle müzikler, hedef kitlenin davranışında böylesi önemli bir etki sağlamaktadır. BiberSA Ajansı olarak bu alanda kazandığımız etkin tecrübelerle sizlere destek olmak ve hedef kitlenizin diline dolaşacak yeni bir jingle üretim heyecanını yaşamak isteriz.

Jingle yapımı konusundaki fiyat politikamızı müzik temelli oluşturup, stok müziklerle hazırlanan jingle’lara farklı, özgün müziklerle hazırlanan jingle’lara farklı fiyat politikası uyguluyoruz. Böylelikle tercihinize uygun, istekleriniz doğrultusunda hazırlanan bir bütçeyi satın almış oluyorsunuz.

Stok müziklerimiz kullanım ve telif hakları satın alınmış müziklerden oluşmaktadır. Özgün jingle müziklerin tüm telif haklarını proje sonunda müşterilerimize muvafakat name ile teslim ediyoruz.

“Stok müzikler” diğer adıyla “hazır müzikler” , serbest melodiyle önceden oluşturulmuş, çeşitli tarz ve kategorilerde müziklere verilen sektörel bir isimdir. Medya alanındaki özgün müzik eserlerine oranla daha uygun fiyatlı ve daha çeşitli olması sebebi ile rağbet görmektedir.

Stok müziklerle yapılan jingle çalışmalarında müşterimizden alınan brief doğrultusunda markaya, hizmete veya ürüne yönelik üç farklı tarzda stok müzik müşterimize gönderilir ve birisini seçmesi istenir. Seçilen stok müzik üzerine marka, hizmet veya ürün için şarkı sözleri yazılır. Müşterinin onayına sunulan sözler için varsa revizeler değerlendirilir ve sözler şarkıya uygun şekilde pilot okuma yapılarak müşterinin beğenisine sunulur. Müşterinin onayını takiben final okuması erkek veya kadın vokal eşliğinde yapılarak teslim edilir.

Stok müzikler ile hazırladığımız jingle çalışmaları tamamen kendi stok müzik bankamızdan olup, hiçbir yayın mecrasında yayınlanmasında bir yasal engel yoktur. Stok müzik için telif hakkı muvafakatnamesi imzalı ve kaşeli olarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Markaya özel hazırlanan müzikler eşsiz, aranje edilen müzikler kategorisindedir. Özel müzik tasarımı stok müziklere oranla bütçe olarak öne çıkmaktadır. Marka, hizmet veya ürüne özel hazırlanan müzikler özel lisanslama ile sadece markaya özel müzik olarak süreli veya süresiz olarak kullanılırlar.

Özel müzik ile hazırlanan jingle çalışmalarında markadan alınan brief doğrultusunda öncelikle marka için üç alternatifli söz yazılır ve sözler onay için marka tarafıyla paylaşılır. Onayın ardından düzenlemeler yapılarak ana melodi ortaya çıkarılır. Enstrüman seçimleri ve tarz belirlendikten sonra vokal ile pilot okuma gerçekleştirilip müşteri onayına sunulur. Müşteri tarafından onaylanan çalışma final okumaları için yeniden kaydedilir, varsa revize talepleri değerlendirilir.

Markaya özel hazırlanan müzikler isteğe göre süreli veya süresiz olarak marka adına tescil ettirilerek tüm telif hakları imzalı ve kaşeli olarak teslim edilir. Özel müzik ile hazırlanan jingle çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Jingle müziklerinin etkili olmasındaki sebep, markaya yönelik tanıtım ve mesajı en kısa sürede ve eğlenceli bir şekilde verebilmesidir. Sürenin uzaması ile dikkatlerin dağılma ihtimali yüksektir. Bu sebeple tanıtım filmleri daha uzun sürsede, reklam filmlerinde 30 saniye sınırınızın olması iyi olacaktır.

Bir Jingle yazarı, televizyon veya radyo reklamına eşlik etmek için müzik ve şarkı sözleri yaratır. Jingle yazarı olarak, müşterinizin ürününün satış noktalarını vurgulayan çekici bir melodi oluşturabilirsiniz. Serbest çalışabilir veya kendi şirketinize sahip olabilirsiniz.