Haber Seslendirme

Yerel işlerde sadece Türkiye radyolarında yayınlanmak üzere hazırlanan radyo reklamlarıdır ve BiberSA Prodüksiyon Seslendirme & Dublaj Ajansı tarafından, bu hizmetin içeriğinde sadece radyolarda yayınlanacak reklam üretim hizmeti verilmektedir. Reklam metinleri yazımı, seslendirme ve ses tasarımı gibi tüm prodüksiyon ihtiyacı bu hizmetimizin içerisinde müşterilerimize sunulmaktadır.

Radyo Haberleri

Haber programları günlük hayatımızın bir parçasıdır. Dünya çapında ki olaylardan haberdar olmak, geleceğimizi şekillendiren bilim alanındaki gelişimleri takip etmek, para piyasalarını izlemek gibi hayatın her alanında bilgi edinmemizi sağlar. O sebeple haber seslendirmesinin hitap ettiği milyonlar üzerinde doğru bir etki bırakması çok önemlidir.

BiberSA Ajans olarak radyo haberleri seslendirme hizmetimizde, Türkiye’de ve yurtdışında yayın yapan uydu, karasal ve web radyolarına özel 6 bülten şeklinde radyo haberleri hazırlıyoruz. Radyo haberleri içeriğinde Türkiye ve Dünya gündeminden haberler, para piyasaları, spor ve hava durumu gibi bültenler yer almaktadır. Ayrıca bölgesel bazlı “yerel radyo haberleri” de seslendirmekteyiz.

Aşağıda yer alan profesyonel haber spikerlerimizden beğendiğiniz sesi seçebilir veya standart sesimizle hazırladığımız haberlere abone olabilirsiniz. Seslendirme Ajansı olarak tarafsız haber kaynaklarından derlediğimiz haber bültenleri ile dinleyicilerinizi gündemden haberdar edin!

PERFORE HABER SESLENDİRME

Perfore haber seslendirme, Türkiye’de yayın yapan ulusal, yerel ve bölgesel televizyon kanallarının haber bültenlerine yönelik özel bir hizmetimizdir. Perfore haber seslendirme hizmetinde saat 11.00 – 18.00 saatleri arasında tarafımıza göndereceğiniz televizyon haber perfore metinleri, seçeceğiniz haber spikerleri tarafından ortalama 5 dakika gibi kısa bir sürede seslendirilip size ulaştırılır. Sayfadaki haber perfore seslerinin örneklerini dinleyebilir, dilediğiniz sesi seçebilirsiniz.

Sesli Gazete

“Sesli Gazete” isimli hizmetimiz günlük gazetelerin ilk sayfalarına yansıyan haberleri sizlerle buluşturmayı amaçlamaktadır. Deneyimli haber spikerleri tarafından seslendirilen sesli gazete, her sabah 20-25 dk arası gazetenin ilk sayfasına yansıyan haberleri içermektedir. Seslendirilen gazetelerin her biri ayrı ayrı ismiyle kaydedilmektedir. Bu sayede yayıncı kurumun dilediği gazeteyi yayınlamasına olanak tanınmaktadır. Sesli Gazete kayıtları, her sabah saat 8:00’de mail veya wetransfer ile teslim edilmektedir.

TÜRKİYE'NİN EN MEŞHURPROFESYONELEN POPÜLER SESLERİ

Sıkça Sorulan Sorular

Haberler kimi zaman çok kritik, kimi zaman çok üzücü ya da çok neşeli olayları insanlara aktarırlar ve bu olayların kişilerde doğru algıyı uyandırabilmesi çok önemlidir. Spiker veya seslendirmenlerin haberleri okurken hiçbir vurgu, tonlama veya mimik yapmadan dümdüz bir konuşma tarzı ile o can alıcı haberleri sunduğunu düşünün. Üzücü haberlerde yaşanan acı yeterince hissedilemeyecek ya da yeni bir buluşun getirdiği heyecan da yeterince aktarılamayacaktır. Dolayısıyla izleyici kitlesi için de durum rahatsız edici olamaya başlayacaktır. O sebeple haberin seslendirmesi dikkat çekici, doğru tonlama, vurgu ve mimiklerle yapılmalıdır. Haber spikerleri haber seslendirme işini yaparken milyonlara hitap ettiklerini unutmamalıdırlar. Seçilecek spikerin sunum ve haber seslendirme yeteneğinin gelişmiş olması önemlidir. Doğru teknik ve sunumla tv ya da radyo reytinglerinde ciddi oranda değişimler olacağından emin olun.