Profesyonel Seslendirme

Yerel işlerde sadece Türkiye radyolarında yayınlanmak üzere hazırlanan radyo reklamlarıdır ve BiberSA Prodüksiyon Seslendirme & Dublaj Ajansı tarafından, bu hizmetin içeriğinde sadece radyolarda yayınlanacak reklam üretim hizmeti verilmektedir. Reklam metinleri yazımı, seslendirme ve ses tasarımı gibi tüm prodüksiyon ihtiyacı bu hizmetimizin içerisinde müşterilerimize sunulmaktadır.

Profesyonel Seslendirme

Profesyonel seslendirme hizmetinin doğru adresi BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı, 15 yılı aşkın tecrübesi ve profesyonel ses bankası ile müşterilerine kaliteli seslendirme hizmetleri sunmaktadır. Yerli & Yabancı profesyonel seslendirme sanatçılarımız ile santral seslendirme, reklam seslendirme, kitap seslendirme, cast ve stüdyo kayıt hizmetleri yaparak medya üretimi sektöründe birçok firmaya seslendirme desteği veriyoruz. Seslendirme hizmetlerinin yanında her biri alanında profesyonel reklam metin yazarları, post prodüksiyon operatörleri ile reklam filmleri ve seslendirme projelerinde aktif rol alanımızı genişletmekteyiz.

Profesyonelliğimiz amatör ruhumuzdan geliyor. BiberSA Prodüksiyon olarak amatör ruhumuzu kaybedersek, çalışma aşkımızı da kaybedeceğimize inanıyoruz. Bu yüzden seslendirme hizmetlerine ilk günkü azim ve kararlılıkla devam edebilmek için bu ruha her zaman sahip çıkacağız.

Merak ettikleriniz için “sıkça sorulan sorular” bölümünü incelemeyi unutmayınız.

Profesyonel Yerli Seslendirme Sanatçıları

Ajansımızın verdiği seslendirme hizmetlerinde, Türkiye’nin en meşhur ve tecrübeli sesleri ile birlikte çalışabilirsiniz. Tiyatroya, müziğe, oyunculuğa, sanata yıllarını vermiş deneyimli seslendirmen kadrosu sayesinde projelerinize hızlı çözümler sunma avantajı elde etmekteyiz. Seslendirme ihtiyacı olan projeniz varsa, geniş bir ses rengine sahip ses bankamızdan projenize uygun olan sesleri seçebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Yabancı Seslendirme Sanatçıları

Globalleşen dünyada yabancı dil insanoğlu için artık bir engel olmaktan çok uzak. İstenilen bilgiye her an ulaşabilme rahatlığı iş hayatında insanları bu engelle baş etme yollarına sevketmiştir. Yabancı dil seslendirme de tam bu sebeple dizi / film, reklam, haber gibi alanlarda hitap edilmek istenen ülkenin yerel diline çevrilip dil engelinden sıyrılarak kitlelere ulaşabilmek adına önemli bir hizmettir. Yabancı dil seslendirme sanatçılarımızın bir çoğu Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu sanatçılar olması sebebi ile projelerinize en hızlı şekilde çözüm sağlayabiliyoruz. Ancak yurt dışı ile anlaşmalı olduğumuz stüdyoların ses bankalarından da Dünya’nın en meşhur sesleri ile çalışabilme imkanınız olduğunu unutmayın. Yabancı dil seslendirme ihtiyacı olan projeniz varsa, geniş bir ses rengine sahip ses bankamızdan projenize uygun olan sesleri seçebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜRKİYE'NİN EN MEŞHURPROFESYONELEN POPÜLER SESLERİ

Sıkça Sorulan Sorular

Ülkemizde seslendirme sanatçılığı mesleğinin bir okulu yoktur. Bu meslek uzun yıllar çoğunlukla tiyatro oyuncuları ve müzisyenler tarafından icra edilmiştir. TRT zamanında oyunculukla alakası olmadan çocukluktan bu işe başlayarak günümüzde hala bu mesleği yapan seslendirmenler de bulunmaktadır. Ancak bir süredir teknolojinin etkisiyle artan iş hacmi sektörde istihdamı artırmış ve eğitim ihtiyacı ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaç dolayısıyla açılan MEB ile bağlantılı kurslar bu sektörde istihdam etmek isteyen kişilere bir basamak görevi görmeye başlamıştır. Bu kurslardan mezun olan kişiler seslendirmen olarak ajanslara başvuru yapabilmektedirler. Ancak belirttiğimiz gibi kurslar yalnızca bir basamak görevi görmektedir. Sanatın her alanında olduğu gibi ses oyunculuğunda da emek ve tecrübe esastır. Oyunculuk yeteneğini geliştirmek, sesin ve nefesin doğru kullanımını öğrenmek ve okuma üzerine sürekli pratik yapmaktan vazgeçmemek bu meslekte sizi ileri taşıyacak unsurlardır. Kısacası seslendirme oyunculuğu bir usta çırak ilişkisi olarak ilerlenecek meslektir ve ne kadar çok bu alanda zaman geçirilirse o kadar çok öğrenilir. Bu sebeple ilk başlarda yüksek ücret beklentisi ile bu işe adım atmak kişiyi hüsrana uğratabilir. Eğer kendinizi bu işe adamak istiyorsanız başlangıçta idare edebileceğiniz bir geçim kaynağınızın olması iyi olacaktır.

Seslendirme Ajansları medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren, seslendirme & dublaj işleriyle uğraşan ajanslardır.

Profesyonel olan ve profesyonel olmayan seslendirme ajansları olarak ikiye ayrılırlar:

Seslendirme ajansları seslendirme sanatçılarıyla müşteriler arasında aracılık eden ajanslar olarak bilinirler. Profesyonel seslendirme ajanslarında ise durum daha kapsamlıdır. Profesyonel seslendirme ajansları aracılık hizmetlerinin, medya üretimi sektöründe seslendirme ve dublajın yanında reklam metin yazarlığı, medya planlama ve seslendirme eğitimi gibi konularda da hizmet vermektedirler. Profesyonel seslendirme ajansı olmak beraberinde iyi dizayn edilmiş bir seslendirme stüdyosu, iyi ve kaliteli seslendirme ekipmanlarının yanında uzman bir ekip gerektirir. Seslendirme ajansları profesyonel olarak adlandırmayı, yaptıkları seslendirme projelerinin çokluğuyla kendileri ilan ederler ve bir projeyi sıfırdan alarak müşterinin tüm isteklerini karşılayabilme kapasitesine sahiptirler. Bu sebeple yaptıkları işler hakikaten takdir edilecek değerli projelerdir.

15 yılı aşkın emeğini bu sektöre vermiş bir seslendirme ajansı olan BiberSA Prodüksiyon İstanbul’da seslendirme ajansı hizmeti veren önemli şirketlerin başında gelmektedir. Seslendirme projelerini Türkiye’nin en meşhur sesleri ile yapmaktadır. Seslendirme projelerinin yanında reklam filmi hizmetleri, tanıtım filmi çekimi, reklam metin yazarlığı ve medya planlama konusunda uzman bir ekip ile çalışmalarını İstanbul Şişli’deki ofisinde devam ettirmektedir.