Seslendirme Yapmak İstiyorum

Seslendirme yapmak istiyorsunuz ancak nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Seslendirme konusunda öncelikle iyi bir diksiyonunuz olduğundan emin olmalısınız. Ses Analizi yaptırarak analiz raporunu şimdi alabilirsin!

SESLENDİRME VE DUBLAJ YAPMAYA NEREDEN BAŞLAMALI?

Çevrenizdeki herkesten etkileyici ses tonunuz olduğuna dair övgüler alıyorsunuz. Bizde sizinle aynı fikirdeyiz. Ancak biz etkileyici ses tonunuz ile değil, seslendirme tekniğiniz ile ilgileniyoruz. Seslendirme tekniği; vurgu, tonlama, seslendirme ve dublaj işine başlamak, bir reklama ses vermek, bir karakteri konuşmak istediğinizi anlıyoruz. Etkileyici bir ses tonunuzun olması güzel ancak yeterli değil.
Öncelikle şunu iyi bilmek gerekiyor. Seslendirme ve dublaj mesleğini yapmak için seslendirme ve dublajın tanımını iyi bilmeniz gerekiyor.
Seslendirme; marka, ürün ve hizmet için hazırlanan metinleri seslendirmek. Dublaj; sinema filmi, belgesel ve dizilerde karakterleri, oyuncuları yeniden konuşmak. Seslendirme sanatçısı seslendirir, dublaj sanatçısı karakteri konuşur.
Dublaj Konusunda Yetenekli Olduğunu mu Düşünüyorsun? > Dublaj Analizi Yaptırmalısınız!
Fim, dizi, animasyon ve çizgi filmlerde karakterlere ses vermek dublajın eğlenceli dünyasına adım atmak mı istiyorsun? Dublaj yönetmenimiz ile sesini dinliyor ve sana PDF olarak rapor hazırlıyoruz.
Seslendirme Konusunda Yetenekli Olduğunu mu Düşünüyorsun? > Seslendirme Analizi Yaptırmalısınız!
Reklam seslendirmek, büyük markaların sesi olmak ve sesinle para kazanmak mı istiyorsun?
Seslendirme yönetmenimiz ile sesini dinliyor ve sana PDF olarak rapor hazırlıyoruz.
Seslendirme dublaj konusunda daha fazla bilgi almak için seslendirme ve dublaj meraklılarının bize sıkça sorduğu sorulara göz gezdirebilir bilgi alabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

BiberSA Prodüksiyon bünyesinde stajyer olarak yer almak isteyen adayların basvuru@bibersa.com adresine CV leri ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular açık pozisyonda değerlendirilmek üzere CV bankamızda üçüncü kişiler ile paylaşılmamak üzere gizli tutulmaktadır.

Sesinizi bizlere dinletme amaçlı reklam metinleri sayfamızdan ulaşacağınız metinleri cep telefonunuzun ses kaydı bölümüne kaydedip tarafımıza basvuru@bibersa.com veya yukardaki başvuru formundan gönderebilirsiniz. Bir veya iki reklam okumanız yeterli olacaktır. Hali hazırda profesyonel bir ses demosuna sahipseniz yine aynı şekilde form veya mail yoluyla ses demonuzu tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Demo hazırlama hakkında daha detaylı bilgi için demo hazırlamanın ipuçları blog sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gerek seslendirme başvurusu formundan, gerekse basvuru@bibersa.com mail adresi üzerinden tarafımıza gönderilen başvurular olumlu olduğu takdirde tarafınıza mail yoluyla dönüş yapılır ve bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğiniz ile ilgili size yazılı cevap verilir. Olumsuz bir sonuç ile tarafınıza dönüş yapılmaz. Başvurunuzun durumu ile ilgili telefon ile bilgi kesinlikle verilmemektedir.

 

BiberSA prodüksiyon Türkiye’de profesyonel seslendirme ve dublaj sanatçılarıyla çalışır. Eğer bu vasıfta biriyseniz başvurunuzu basvuru@bibersa.com adresinden ses demolarınız ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz.

Daha önce seslendirme veya dublaj yapmadıysanız ve sektörde ilk tecrübeniz ise sektörü tanımak işin inceliklerine terminolojisine vakıf olmak, işin tekniğini kazanmak adına mutlaka seslendirme veya dublaj kurslarına kaydolarak belirli bir süre eğitim almalısınız. Seslendirme dublaj kurslarında eğitim almak sizi profesyonel yapmayacaktır ancak bu zaruri ilk adım olacaktır. Ancak bireysel gayretiniz ve çalışmalarınız ile dilinizi istenilen kıvama getirip kendinizi geliştirebilirsiniz.