Sesinizi Hangi Dilde Almak İstersiniz?

Bir mesajı, reklamı, filmi, belgeseli kendi anadilinizde duymak elbette her zaman ilk tercih edilendir. Siz de senaryonuzu veya metninizi yabancı bir dilde seslendirmek ve farklı kitlelere ulaşmak istiyorsanız profesyonel yabancı dil seslendirme sanatçıları ve seslendirme ajansları ile çalışmalısınız. Hedef kitlenizin kültürünü en iyi şekilde yansıtacak tecrübeli yabancı dil seslendirme sanatçıları ile izleyici / dinleyici ile bağ kurabilirsiniz.

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı ses bankasında yer alan İngilizce, Almanca, İspanyolca, Arapça, İtalyanca, Çince, Rusça, Fransızca seslendirme sanatçıları arasından siz sesinizi nasıl alırdınız?

İngilizce Seslendirme

Yabancı dil seslendirme ve dublaj hizmetleri arasında sektörde en çok talep gören dil, global dil olarak kabul gören İngilizce seslendirme hizmetleridir. Medya üretim sektöründe en çok tercih edilen İngilizce seslendirme hizmeti için marka ve ajanslar İngilizce seslendirme sanatçıları ile çalışmak için ajanslarla işbirliği yapar. Seslendirme ve dublaj ajanslarının ses castında yer alan İngilizce seslendirme yapan sanatçılar arasından projeye uygun ses seçilir. İngilizce seslendirme ve dublaj hizmetlerinde aksan da büyük rol oynamaktadır. İngilizce seslendirme ülkelere göre aksanlarda da farklılık göstermektedir. İngiliz İngilizcesi, Amerikan İngilizcesi, İrlanda İngilizcesi, Avustralya İngilizcesi gibi çeşitlenmektedir.

İngilizce seslendirme hizmeti süreci öncelikle seslendirme ajansının seçilmesi ile başlar. Ardından seslendirme yapılacak metin profesyonel çevirmenler tarafından orijinalliği korunarak İngilizce’ye çevrilir. Burada en önemli nokta metnin sektörel özelliklerine dikkat edilerek, anlam kaybı olmadan doğru ve uygun cümle, vurgularla çevirinin yapılmasıdır. Sektörel analiz sonrası çevirisi yapılan metin uygun seslendirme sanatçısı seçilmesi, ses kaydı alınması ile tamamlanır.

Arapça Seslendirme

Yabancı dil seslendirme hizmetleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alan Arapça tanıtım, belgesel, bilgilendirme amaçlı video ve filmlerde kullanılıyor. Marka ve kurumlar Arapça seslendirme ve dublaj hizmetleri ile birlikte Arapça çeviri ve altyazı çalışmaları için de ajanslardan destek talep ediyor. Yurt dışı fuarlar ve yabancı yayın mecraları arttıkça Arapça seslendirme projelerinin sayısı da artış gösteriyor. Kadın, erkek, çocuk gibi farklı ses renklerinin yer aldığı Arapça ses castı ile projeleriniz için uygun sesi seçebilirsiniz.

Çince Seslendirme

Dünyanın en çok konuşulan ikinci dili olan Çince aynı zamanda dünya ekonomisine yön veren diller arasında yer almaktadır. Çin ve Tayvan’da resmî dil olarak kullanılan Çince aslında Mandarin adı altında sınıflandırılıyor. Çin ve Çince konuşulan ülkelerin dünya ekonomisinde etkin olması ile Çince seslendirme markalar ve firmalar için vazgeçilmez olmuştur. Tonal bir dil olan Çince’de en büyük zorluk telaffuzdur. Kelimenin anlamı üsluba göre değişiklik göstermektedir. Projeniz için gerekli Çince seslendirme hizmeti alırken profesyonel seslendirme sanatçılarını bünyesinde barındıran, tecrübeli ses castına sahip ajanslarla çalışılması önem taşıyor.

Almanca Seslendirme

Bugün Almanca 100 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika gibi ülkelerin de resmi dilidir. Kullanım alanı ve kullanıcı sayısı olarak günümüzde de Almanca seslendirme hizmetleri ilgi görmeye devam ediyor. Native ve profesyonel Almanca seslendirme sanatçıları ile çalışmak, profesyonel çevirmenler aracılığıyla orijinaline uygun çeviri hizmet almak için yine BiberSA Prodüksiyon seslendirme ve dublaj ajansı ses bankasından destek alabilirsiniz.

İspanyolca Seslendirme

Dünyada yaklaşık 329 milyon kişinin ana dili olan İspanyolcanın dünyanın en çok konuşulan ilk 5 dili arasında yer aldığını biliyor muydunuz? İspanyolca seslendirme ve dublaj hizmetleri için metin çevirisi, doğru ses seçimi, profesyonel ses kayıtları için İspanyolca seslendirme yapan sanatçılar arasından seçim yaparak projenizi hayata geçirebilirsiniz. Dünya medya üretim sektörü için büyük bir pazar payı olan İspanyolca seslendirmelerde Avrupa ve Amerika aksanları arasında farklılıklar vardır. Latin Amerika ve İspanya başta olmak üzere değişen aksanlara göre doğru sesi seçmelisiniz.

Fransızca Seslendirme

5 kıtada konuşulan ve sömürge dönemi neticesiyle birçok farklı ülkenin de resmi dilleri arasında yer alan Fransızca günümüzde tercih edilen yabancı seslendirme alternatifleri arasında yer alıyor. Fransızca seslendirme hizmetlerinde Avrupa, Quebec başta olmak üzere aksan farklılıkları büyük önem taşıyor. Profesyonel yabancı dil seslendirme sanatçıları ile çeviri desteği dâhil olmak üzere ihtiyacınız olan Fransızca yabancı dil seslendirme hizmetini almanız mümkün.

Rusça Seslendirme

Dünyanın en büyük 10.ekonomisi olan Rusya dünya ekonomi pazarında etkin bir rol oynuyor. Günümüzde farklı sektörler ve hedefler doğrultusunda Rusça seslendirme sıkça tercih ediliyor. Native yabancı dil seslendirme tecrübesine sahip Rusça seslendirme sanatçıları ile çalışmak ve projeniz için uygun sesi bulmak profesyonel ajans desteği ile mümkün. Rusça seslendirme hizmeti veren ses sanatçıları projenizin sesi olmakla kalmaz vermek istediğiniz mesajı en doğru ve etkili şekilde iletir.

İtalyanca Seslendirme

İtalya ile sınırlı kalmayan dünyanın en çok öğretilen dilleri arasında 5. sırada yer alıyor. Türkiye ile ticari ve ekonomik işbirliği sayesinde markalar ve firmalar için İtalyanca seslenmek, hedef kitlelere ulaşmak önem taşıyor. İtalyanca seslendirme ve dublaj hizmetleri ile ihtiyacınız olan tüm seslendirme çeşitleri için seslendirme ajansından destek alabilir, projeleriniz için en doğru İtalyanca sesi seçebilirsiniz.

Yabancı Dil Seslendirme Fiyat Politikası

Yabancı dil seslendirme sanatçıları bütçeleri değişiklik göstermektedir. Seslendirilecek sayfa sayısına göre veya kelime başı birim fiyatına göre fiyatlandırma verilir. Buna ek olarak projenin yayınlanacağı mecra, yayın süresi de seslendirme fiyatlarını etkilemektedir.

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak “sesinizi hangi dilde alırdınız?” sorusu ile hareket ederek ihtiyacınız olan yabancı dilde seslendirme hizmetleri ile çözüm ortağınız oluyoruz. Ses bankasında yer alan İngilizce, Almanca, İspanyolca, Arapça, İtalyanca, Çince, Rusça, Fransızca seslendirme sanatçıları ile projenizin sesini seçiyor, son teknoloji ile donatılan ses kayıt stüdyolarımızda kayıtları gerçekleştiriyor, uzman çevirmenler ile proje metin ve senaryolarınızın çevirisini yapıyoruz. Geriye tek bir soru kalıyor:

Bu gönderiyi paylaş