Mehmet Ali İşgüder Kimdir?

mehmet ali işgüder kimdir

Mehmet Ali İşgüder Kimdir?

Seslendirme sanatçısı olarak sesi sayesinde çokça tercih edilen Mehmet Ali İşgüder kimdir? Mehmet Ali İşgüder ile nasıl iletişime geçebilirsiniz?

Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder, 10 Ekim 1952 İstanbul doğumludur. Bugüne kadar pek çok film ve dizide karşımıza çıkan İşgüder, daha çok seslendirme sanatçısı kimliği ile adından sıkça söz ettiriyor. Ülkemizin önde gelen dublaj sanatçılarından biri olan Mehmet Ali İşgüder, daha çok yabancı filmlerin Türkçe seslendirmesinde mikrofon başına geçiyor. Dizi oyuncusu olarak da karşımıza çıkan İşgüder, genellikle ekranın gerisinde yer alıyor. 

Birçok seslendirme projesinde yer alan usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder, çoğunlukla çizgi film ve çocuk filmlerindeki seslendirmeleri ile tanınıyor. İzleyiciler Mehmet Ali İşgüder’i televizyon ve sinema ekranlarında gördüğünde şaşkınlığını gizlemeden edemiyor. Bu noktada ünlü dublaj sanatçısı İşgüder’in yaşına göre oldukça genç bir sese sahip olduğunu söylemek mümkün. 

Seslendirme Sanatçısı Olarak Mehmet Ali İşgüder Kimdir?

Ünlü seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder, mesleğe ilk başladığı günden bu yana başarı merdivenlerini çıkarak kariyerinde ilerlemiş bir isimdir. Dublaj sanatçısı İşgüder, 1941 yılında başladığı mesleğini hale sürdürmektedir. Seslendirme sanatının ustalarından olan İşgüder, 2007 yılında DNS Seslendirme Ödülleri’ne layık görülmüştür. Ünlü dublaj sanatçısı Mehmet Ali İşgüder, DNS Seslendirme Ödülleri’nde en iyi yardımcı erkek sesi seçilmiştir. 

Mehmet ali işgüder kimdir

Seslendirme ve dublaj projelerinin aranan isimlerinden biri olan Mehmet Ali İşgüder, halen seslendirme çalışmalarında rol almaya devam ediyor. Yabancı filmlerin vazgeçilmez sesleri arasında yer alan İşgüder, pek çok ünlü ismin sesi olmayı sürdürüyor. Mehmet Ali İşgüder’in yakın zamanda Türkçe seslendirmesini üstlendiği film ise İkizler Projesi. Döneminin öne çıkan pek çok dizi, film ve animasyon yapımlarında hala, İşgüder’in kendine özgü sesini duymak mümkün.

Ünlü oyuncu ve dublaj sanatçısı Mehmet Ali İşgüder’in yer aldığı projeler sadece sinema filmlerinden oluşmuyor. Seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder aynı zamanda çizgi film ve animasyon filmlerinin Türkçe dublajında karşımıza çıkıyor. Ünlü seslendirme ustası İşgüder’i Türkçe dublaj seslendirmelerinin yanı sıra ülkemizdeki yapımlarda da görüyoruz. İşte seslendirme sanatçısı olarak Mehmet Ali İşgüder’in içinde yer aldığı en önemli dizi, film ve çizgi film projeleri; 

 • Squad Game
 • Kral Olacak Çocuk 
 • Kral Arthur
 • Kitap Kulübü 
 • Cesur Araba 
 • Kapan 
 • Sevimli Tekneler
 • The Simpsons 
 • Kingsman: Altın Çember 
 • Gecenin Kanunu 
 • Get Hard 
 • Gotham
 • Self/ Less
 • Focus 
 • Ölümcül Takip 
 • Snowpiercer 
 • Kral Arthur 
 • Breaking Bad 

Mehmet Ali İşgüder Seslendirdiği Karakterler

Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder, yabancı dizi ve filmlerin dublajında en çok aranan yetişkin seslerden biridir. Karakter ile ses arasındaki uyumu iyi yakalayan İşgüder, tüm seslendirme çalışmalarında bu uyumu izleyiciye aktarmayı başarmıştır. İşte ünlü seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder’in seslendirdiği en ünlü karakterler; 

Jonathan Banks: Seslendirme sanatçısı İşgüder, beş sezon boyunca devam eden uzun soluklu Breaking Bad dizisinin seslendirme kadrosunda yer almıştır. İşgüder bu filmde Jonathan Banks’ın oynadığı Mike Ehrmantraut karakterini seslendirmiştir. 

Ken Stott: Ünlü dublaj sanatçısı bir dönemin en çok izlenen filmlerinden biri olan Kral Arthur’un seslendirmesinde karşımıza çıkıyor. İşgüder, bu filmin Türkçe dublajında Kent Stott’u seslendiriyor. Stott ise filmde Marius Honorius karakterini canlandırıyordu. 

Douglas Reith: Bir İngiliz kraliyet ailesine odaklanan Dontwon Abbby dizisinde, Mehmet Ali İşgüder’in Douglas Reith’i seslendirdiğini görüyoruz. Ünlü seslendirme sanatçısının dizide hayat verdiği karakter ise Lord Merton. 

Donal Logue: DC Comics’in ünlü kahramanı Batman’in şehri olarak bilinen Gotham’ı ele alan Gotham filminde şehrin Batmen’den önceki haline konuk oluyoruz. Bu filmde yer alan Donal Logue, Harvey Bullock olarak karşımıza çıkıyor. Filmin Türkçe seslendirme kadrosunda bulunan Mehmet Ali İşgüder ise Donal Logue’a ses veriyor. 

OH IL-NAM : 2021 yılına damga vuran filmlerden biri olan Squad Game’in Türkçe seslendirme kadrosunda ünlü seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder’i görüyoruz. Ünlü seslendirme sanatçısı dizideki en yaşlı karakter olan OH IL-NAM’ı seslendirmişti. 

Ralph Brown: Dikkat çekici bir bilim kurgu filmi olan İkizler Projesi’nde, gerçekten ikiziyle karşılaşan bir kiralık katilin karışık hikayesi konu ediliyor. Filmde Ralph Brown’un canlandırdığı Del Patterson karakterini ise Mehmet Ali İşgüder seslendiriyor. 

Mehmet Ali İşgüder İletişim

Seslendirme sanatının usta isimlerinden olan Mehmet Ali İşgüder, halen orta yaşlı ve yaşlı oyuncuların Türkçe dublajında en çok aranan isimlerden biridir. Halen seslendirme çalışmalarına devam eden İşgüder, BiberSA Prodüksiyon bünyesinde çeşitli projelere ses vermeye devam ediyor. 

Türkiye’nin en çok aranan olgun sesleri arasında yer alan İşgüder, BiberSA için aynı zamanda reklam çalışmalarının sesi olmayı sürdürüyor.  BiberSA Prodüksiyon’da farklı projeler için mikrofon başına geçen Mehmet Ali İşgüder’e ait demo çalışmalarını görmek için BiberSA Prodüksiyon web sitemizi veya BiberSA Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Seslendirme sanatçısı Mehmet Ali İşgüder iletişim kurmak ve demo çalışmalarına ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş