Başarılı Video İçerikleri Sosyal Medya İçerik Seslendirme ile Mümkün

Günümüzde markanızın, ürününüzün sosyal medya platformlarındaki başarısı içeriğinizin ne kadar doğru ve iyi hazırlanmış olmasına bağlıdır. Yüksek performans içerik üretmek için de elbette önemli kriterler var. Peki, bu sosyal medya içerik türleri nedir?

Sosyal Medyada Video İçerik Üretimi

Blog, görsel, video, canlı video, anons gibi farklı sosyal medya içerikleri bulunuyor. Sosyal medya reklamları arasında en etkili olan ve izleyicide iz bırakan video içerikler ise gün geçtikçe pazar payını arttırıyor. Çevrimiçi videolar tüm tüketici internet trafiğinin yarısından fazlasını oluşturuyor. Artık sadece Youtube gibi video platformları değil Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest ve Linkedin gibi sosyal medyanın en prestijli ve büyüme hacmine sahip sosyal medya mecraları da video tanıtım filmleri ve reklam filmlerine odaklanıyor.

Sosyal Medya İçerik Seslendirme Nerede Kullanılır?

Markanız, ürününüz veya hizmetinizle ilgili müşterinizin, hedef kitlenizin dikkatini çekmek istiyorsanız video reklamlar pazarlama stratejinin en üst sıralarında yer almalı! Sosyal medya mecralarında yayınlanan video içerikleri ile firmanız hakkında fikir verebilir, değerinizi vurgulayabilir, ürün ve hizmetleriniz hakkında ilgi yaratarak bu etkileşimi satışa dönüştürebilirsiniz. Eğlence, tanıtım, satış, çeviri, iletişim, eğitim gibi sayısız birçok alanda kullanılan video içeriklerde kullanılan sosyal medya içerik seslendirme ise videoların başarısında etkin rol oynuyor.

Sosyal medya içerik seslendirme hizmeti whiteboard animasyon, reklam filmi, e-learning (elektronik öğrenme), tanıtım filmi, belgesel gibi farklı video türlerinde tercih ediliyor. Seslendirme ve dublaj sanatçıları tarafından yapılan video içerik seslendirmelerinin amaca ve içeriğe uygun yapılması, proje için doğru ses seçilmesi önem taşıyor.

Video seslendirme hizmetleri en çok whiteboard animasyon, reklam filmi, tanıtım filmi içeriklerinde kullanılıyor. Whiteboard animasyonu, bir yazarın bir beyaz tahta veya beyaz tahta benzeri yüzey ve keçeli kalemler kullanarak resimli bir hikâyeyi fiziksel olarak çizip kaydettiği süreçtir. Animasyonlar genellikle senaryo ile desteklenir. Dijital platformlarda – özellikle Youtube – televizyon ve internet reklamlarında tercih edilen whiteboard animasyonların etkili olmasını sağlayan ise doğru seslendirme ve hikâyenin uygunluğuna göre seçilen seslendirme sanatçısının performansıdır.

Doğru Seslendirmenin Başarısı

Reklam filmi ve tanıtım filmi içerikleri süre olarak kısıtlı içerikler olduğu için önemli olan bu süre içerisinde mesajı doğru şekilde verebilmektir. Sosyal medya reklam filmleri genel olarak 30 saniye olarak kurgulanır. 30 saniye içerisinde izleyicinin dikkatini çekmek ve mesajı iletmek için ihtiyacınız olan iyi bir senaryo, güçlü bir prodüksiyon ve etkili bir içerik seslendirmesidir. Projeye uygun sesin seçilmesi, doğru müzik seçimi başarılı bir sosyal medya içerik seslendirme demektir. Tanıtım filmleri için de yine süre olabilecek en kısa şekilde kurgulanırken bu kısıtlı zaman içerisinde senaryonun doğru ses tarafından seslendirmesi gerekiyor.

Sosyal medya izlenme istatistikleri de video içeriklerinin ortalama 0-27 saniye izlendiğini gösteriyor. İstatistiklerden de anlaşılacağı gibi 30 saniyelik bir video içeriğinde seslendirme için 20 saniyelik bir süre vardır. Bu kısa zaman diliminde izleyicinin dikkatini çekmek ve hedeflenen mesajı vermek de başarılı bir seslendirme ile mümkündür. Sosyal medya içerik seslendirme, videolara insani bir dokunuş katarken doğru ve özgün ses seçimi videonun daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor.

Yapılan araştırmalar da sosyal medya içerik seslendirme kalitesinin iletilen mesajdan iki kat daha önemli olduğunu gösteriyor. BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak sosyal medya içerik seslendirme projelerinizde yüzlerce profesyonel yeteneğin bir araya geldiği ses bankamız, profesyonel ses kayıt stüdyolarımız ve sektörel tecrübemizle hizmet veriyoruz.

Bu gönderiyi paylaş