Case Study Seslendirme

Case Study Seslendirme

Case study ifadesinin Türkçe tam karşılığı vaka analizi anlamındadır. Medya üretimi sektöründe ise case study; örnek olay anlamında kullanılır.

Peki nedir bu örnek olay?

Reklam ajansları, yapım şirketleri, creative ajanslar görsel içerik hazırlayıp müşteriye sunum aşamasında içeriği özetleyen ve anlatan bir içerik hazırlarlar. Müşteri bu ön sunum içeriği yani case study ile final çalışmayı aşağı yukarı tahmin eder veya üzerinde revize notları verir. Case study yukarıda tanımını yaptığımız şekliyle sektörde oldukça sık kullanılan tanımlar arasında yer alır.

Vaka analizi çalışmaları yapım şirketleri ve ajanslar için extra bir maliyet demek olduğundan vaka analizi seslendirmeleri de pahalı kaşe gerektirecek seslerle yapılmasa da olur. Tabi bunu müşteri davranışlarından edindiğimiz bazı tecrübeler olarak kabul ediniz. Seslendirme ve dublaj ajansımız bu ihtiyaçlar doğrultusunda Türkiye’deki ajanlar, yapım şirketleri kısaca medya üretimi sektöründe faaliyet gösteren görsel içerik üreticilerine case study seslendirmesi yapmaktadır. Oldukça başarılı seslendirme sanatçılarının ses tonlarıyla case study seslendirmeleri etkileyici, ikna edici, kimi zaman neşeli bir anlatımla yapılmaktadır.

Vaka Analizi seslendirmelerinde dikkat ettiğimiz en önemli konuların başında ses seçimi gelmektedir. Seçilen ses ön gösterim ve olay vakası için çok önemlidir. Zira müşteri bu olay vakasının kalitesiyle sizi değerlendirebilir. Bu doğrultuda özenle seçilen sesler vaka analizinin keyifli sesli sunum ile müşteriye gösterilmesiyle sonuçlanır. Seslendirme ajansı tarafında case study için nasıl bir seslendirme bütçesi öngörüldüğü çok önemlidir. Bu durumda seslendirme ajansı bütçeye göre seslendirme sanatçılarını beğeninize sunar. Bütçeniz doğrultusunda tarafınıza gönderilen seslendirme sanatçıları arasından seçim yapabilirsiniz. Sizin için bütçeden ziyade projenize uygun sesi arıyorsanız ses bankasından uygun seslendirme sanatçıları arasından seçim yapabilirsiniz.

Case Study Seslendirmesi için Ajans Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde markalar ve birçok görsel içerik üreticisi pazarlama faaliyetleri için etkin videolar hazırlarken, sesli eğitim projeleri ya da santral anonsları yaparken seslendirme ajansına ihtiyaç duymaktadır.

Seslendirme ajansı, yapım şirketine veya doğrudan marka, ürün, hizmet sektörlerine yönelik çözüm ortaklığı yaparak, ses projelerini gerçekleştirmelerini sağlar. Bu desteğin içerisinde sesli çekim, dublaj, seslendirme gibi başlıca hizmetler olmak üzere daha birçok stüdyo kayıt hizmetleri yer almaktadır.

Vaka Analizi Seslendirme Projenizin ihtiyacı olan hizmeti belirlerken, seslendirme ajansını dublaj ajansından ayıran özellikleri de aklınızda bulundurmanızda yarar vardır. Farklılıklardan kısaca bahsedecek olursak; seslendirme ajansında reklam filmleri seslendirmeleri ve diğer ticari amaçlı kayıtlar yapılırken, dublaj ajansında; film, dizi film ve ticari amaçlı sayılabilecek bazı çevirilerin kaydı yapılmaktadır. Seslendirme ajansı bu anlamda dublaj ajansına oranla daha çok ticari hizmetlerin sunulduğu ajanslardır. Vaka Analizi Projeleri de ticari amaçlara yönelik faaliyetlerin kapsamında yer aldığı için, anlaşma yapacağınız ajansın seslendirme alanında faaliyet gösterdiğine ve tecrübe sahibi olduğuna dikkat etmenizde yarar vardır.

Bu gönderiyi paylaş