Seslendirme İş İlanları: Seslendirme İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

seslendirme iş ilanları

Seslendirme İş İlanları: Seslendirme İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Seslendirme yapmak istiyorum, sesime ve kendime güveniyorum ve bu işin eğitimini alıp en iyilerle çalışmak istiyorum diyorsanız BiberSA Prodüksiyon olarak size birkaç önerimiz var. İlk önerimiz seslendirme iş ilanları arasından kendinize en uygun seslendirme hizmet kategorisini seçmeniz. Uzmanlaşmak istediğiniz alanı tayin ettikten sonra ise ikinci önerimiz bu alanda sizin tercih edilme nedenlerini somut bir şekilde ortaya koymanız. Bunu da Türkiye’nin en meşhur seslendirme ajansı olan BiberSA bünyesindeki ses analizini kullanarak yapabilirsiniz? Nasıl mı? Size adım adım seslendirme sanatçısı nasıl olurum sorusunun cevabını açıklayalım.

Seslendirme Sanatçısı Nasıl Olunur? Bir Sesi Güzel Yapan Nedir?

Seslendirmenizin kalitesi ses yönetmenine bağlı olduğu kadar hizmet aldığınız seslendirme sanatçısının eğitimine, yeteneklerine de bağlıdır. Seslendirme yapmak istiyorum diyen bir seslendirmenden şundan beklenir:

 • İyi bir seslendirme sanatçısı mükemmel bir telaffuza sahip olacak (yani anlaşılması çok kolay olacak),
 • İdeal bir hızda konuşacak (çok hızlı ve çok yavaş olmayacak)
 • Hoş ve akılda kalan bir sese sahip olacak.

Her ne kadar seslendirme ile dublaj iki farklı alan olsa da yetenek bakımından ortaklıkları bulunur. Dolayısıyla bir seslendirme sanatçısı oyunculuk alanında yetkin olmalıdır. İstenen ruh halini somutlaştırırken kelimeleri ilginç tutmak için vokal değişkenlik ve ton kullanarak senaryonun gerektirdiği duygu veya duyguları aktarabilmelidir.

BiberSA Seslendirme İş İlanları için Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

BiberSa, birinci sınıf bir seslendirme şirketidir ve müşterilerimiz bize en iyisini bekleyerek gelirler. Mükemmel müşteri hizmetlerimizi ve uzman endüstri bilgimizi Türkiye’nin en iyi seslendirme sanatçılarıyla harmanlayarak ortaya harika işler çıkardık ve çıkarmaya devam ediyoruz. Bu bakımdan BiberSA, standartları yüksek bir prodüksiyon şirketidir ve bünyesinde seslendirmenler de bir sanatçı statüsündedir. Dolayısıyla BiberSA Prodüksiyonda demonuzun olması ya da BiberSA’da vıoice test verebilmeniz için seslendirme analizi yapmanız gerekmektedir.

Seslendirme analizi, online olarak yalnızca BiberSA Prodüksiyon tarafından yapılıp, 15 yılı aşkındır ses yönetmenliği yapan Birol Berber tarafından bizzat çözümlenen bir online analizdir. BiberSA seslendirme iş ilanları için bu analiz bir ön şarttır. Ses analizi için size seslendirmeniz için bir metin verilir, bu metni seslendirip yüklersiniz. Daha sonra sizin mail adresinize detaylı bir seslendirme analiz raporu gelir.

Ses analizinde seslendirme yapmak istiyorum dediğiniz hizmet kategorisine göre farklı analizler bulunur. Diksiyon analizi, seslendirme analizi, dublaj analizi ya da vokal analizi talep edebilirsiniz.

Seslendirme yapmak istiyorum

BiberSA Seslendirme İş İlanları için Ses Analizi Nasıl Yaptırabilirim?

Müşteriler, ihtiyaç duydukları belirli ton, stil ve dilde demoları seçmek için derinlemesine BiberSA Ses Bankası bünyesinde bulunan seslendirme sanatçıları arama aracımızı kullanır. Her proje farklı seslendirme ihtiyacı anlamına gelir. İki dilli olabilir, bir şiveye taklidi yapabilir ya da nefes kontrolünüz sayesinde vurgu ve tonlamayı çok iyi yapabiliyor olabilirsiniz. Sizin sesinizi etkileyen her özellik bir tercih nedeni olabilir. Bu bakımdan BiberSA içinde binlerce sesin olduğu bir ses bankasına sahiptir. Sizin de burada demonuz olabilir.

Bibersa Podüksiyon  seslendirme sanatçısı iş ilanları için ses analizini başvuru şartı olarak sunar. Bu hem seslendirme iş ilanı başvuruları arasından seçim yapılmasını kolaylaştırır hem de seslendirme sanatçısı nasıl olunur sorusuna somut bir cevap alırısınız. Diksiyon analizi, seslendirme analiz, dublaj analizi ve vokal analizi arasından size uygun olanı seçip analiz yaptırabilirsiniz.

BiberSA Diksiyon Analizi Nasıl Yapılır?

Seslendirme sanatçısı olmak istiyorum diyen herkesin öncelikle seslendirme yapacağı dildeki diksiyonu iyi olmalıdır. Diksiyon, seslerin, sözcüklerin, vurguların doğru yapılması anlamına gelir. Diksiyonu etkileyen faktörler arasında çene ve dil yapısı, doğru soluk alıp verebilme bulunur. Seslendirme sanatçısının diksiyonunun düzgün olması ilk ve en önemli şarttır.

Daha önce bu alanda hiçbir tecrübeniz yok ise BiberSA Diksiyon Analizi yaptırarak uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Kişiye özel yapılan diksiyon analizinde eğitim almanız gereken noktalar, geliştirilmesi gereken sesler rapor olarak gönderilir. Diksiyon analizini geçen seslendirme yapmak istiyorum diyen adaylar, daha sonra diğer analizleri yaptırmalıdır.

BiberSA Seslendirme Analizi Nasıl Yapılır?

Eğer seslendirme ve dublaj alanında yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, hizmet verdiğimiz projelerde kullanmak üzere ses sanatçısı seçmeleri için ses analizini seslendirme, dublaj ve jingle vokal hizmet kategorisinde gerçekleştiriyoruz. Seslendirme analizinde şunlar ölçülür:

 • Ses tonu
 • Sesin çıkışı
 • Artikülasyon
 • Ses rengi
 • Ses yüksekliği
 • Duyguyu verip verememe
 • Vurgu ve tonlama
 • Okumada akıcılık
 • Kusur harflerin tespiti

Seslendirme projelerinde ekibimize katılmak için buradan BiberSa Seslendirme Analizi yaptırabilirsiniz.

BiberSA Dublaj Analizi Nasıl Yapılır?

Dublaj, seslendirmeden farklı olarak oyunculuk yeteneklerini de kullanmanız gereken bir alandır. Ses analizine ek olarak “oyun” faktörü bu analizde değerlendilir. Dublaj Projelerinde ekibimize katılmak için Bibersa Dublaj Analizi yaptırabilirsiniz.

BiberSA Jingle Vokal Analizi Nasıl Yapılır?

Jingle vokal analizi için ses rengi, ses tonu  ve ses türü analizi yapılmaktadır. Jingle projelerinde vokal olarak ekibimize katılmak için Vokal Analizi yaptırabilirsiniz.

Seslendirme iş ilanları

Seslendirme İş Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Ses Analizi sonucunda katılımcılara 24 saat içerisinde bir rapor gönderiyoruz. Ses Analizi Raporu, ilgili kategoride analiz katılımcısına sunulan ve seslendirme yönetmenimiz Birol Berber tarafından itina ile hazırlanan bir rapor olarak sizlere sunulur.

Seslendirme kurslarından mezun olup sertifika sahibi olmak, ünlü sanatçılardan online veya birebir eğitimler almış olmak ekibimize katılmak ve profesyonel olmak için yeterli değildir.

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı bünyesinde profesyonel seslendirme yapmak isteyenleri ses analizi programına dahil ederek seçiyoruz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ses tonunuzun iyi olması, online veya bir kurs programından mezun olmanız profesyonel olarak seslendirme dublaj yapmanız için yeterli değildir. Profesyonel olmak, ses bankasında yer almak ve tanıdık bir ses olmak için ses analizi programıyla başlamalısınız.

Bu gönderiyi paylaş