Telefon Santral Kayıt Stüdyoları

Telefon Santral Kaydı

Geleceğin müşteri temsilcileri IVR santral sistemleri (telefon santral kaydı) ve robot sesler. Kurumsal şirketler artık telefon ile gelen müşterileri yönlendirme amaçlı IVR ve robot sesler kullanıyor. Müşterinin hangi konuda kiminle görüşmesi gerektiğine karar veren IVR temsilcisi çağrı merkezindeki doğru müşteri temsilcisine yönlendirme yapıyor. Gelecekte IVR yönlendirmelerini yapan robot seslerin dışında çağrı merkezinde müşteriyle birebir konuşan insanların da sesli yanıt sistemi ile robot seslendirmelere dönüşmesini bekliyoruz. Yani sizinle siri gibi bir temsilcinin konuştuğunu hayal edin. Zaten gitgide çağrı merkezi müşteri temsilcileri robotlaşıyor(!) Mevcut durum istihdama kapı aralarken, müşterilerle birebir görüşen müşteri temsilcilerinin yerini robot seslerin alacak olması bu insanların iş olanaklarının geleceğini sorgulatıyor. Teknoloji akıl almaz bir hızla ilerliyor. Düşünen, yorum yapan, fikir beyan eden gerçek seslerin yerini artık düşünmeyen, yorum yapmayan, fikir beyan etmeyen kısaca duygusuz ses kayıtları alıyor.

 

Gelecekte bizi neler bekliyor?

Telefon santral kayıt stüdyolarına gelecekte büyük sorumluluklar düşüyor. Gerçek operatör ve müşteri temsilcilerinin yerlerini alacak olan robot sesler bu santral kayıt stüdyolarında yapılacak. Kayıt sesler daha samimi, daha hızlı ve fazla uzatmadan konuşan kişiler olmalı. Bunun için telefon santral kayıt metinlerini yazanlara büyük iş düşüyor. BiberSA Prodüksiyon telefon santral kayıt metinlerinin anlatım bozuklarını düzelterek seslendiriyor. Müşteriyi telefonda karşılayan kayıt ses net ve karşıdaki kişiyi yormayacak şekilde sorulara ve taleplere cevap veriyor veya yönlendirme yapıyor. Geleceğin telefon santral seslendirme hizmeti zaten bu temel üzerine inşa ediliyor. Gelecekte IVR ve sesli yanıt sistemlerinin telefon kanallı gelen tüm soru ve talepleri karşılamada kullanılacağı kaçılmaz bir son. Dolayısıyla geleceğin bu kaçılmaz sonuna bugünden hazırlanmada santral ses bankasını oluşturan seslendirme stüdyomuz ile gelen bütün talepleri karşılamayı düşünüyoruz.

 

Telefon santral kayıt sesleri

Telefon santrallerinde en önemli konu sesin kim olacağına karar vermek. Tabi bu zor bir karar. Telefon santral kaydını seslendirecek kişinin ne gibi özellikleri olması gerekli? Kadın veya erkek ses mi olmalı? Bu konuda telefon santral kayır stüdyosu olarak müşterilerimize kısa bir danışmanlık yaparak, şirketlerinin hangi sektörde faaliyet gösterdiği, hedef kitlesinin kimler olduğu gibi sorular yönelterek seslendirme sanatçısı seçme noktasında fikir teatisinde bulunuyoruz. Ortaya güzel sonuçlar çıkıyor. Örneğin bebek bezi üreten ve pazarlayan bir şirketin yönlendirme amaçlı telefon santral kaydı nasıl olmalı noktasında şöyle bir fikir gelişti. Müşteri çağrı merkezindeki müşteri temsilcisine bağlanmadan önceki yönlendirme anonsunu dinleyecek. Telefonda müşterileri karşılayan kişinin bir anne şefkatine sahip ses olması noktasında karar alınarak firmanın telefon santral kayıt seslendirmeleri bu minvalde yapıldı.

 

Telefon santral kayıt formatları

Telefon santral kaydı yapıldıktan sonra bu ses dosyalarını santral sistemine uygun format ile kaydederek yükleme yapılması gerekli. Her santral sisteminin, IVR nin farklı kayıt formatları mevcut. Sistemler wav, mp3, acc gibi formatlar kullansalar da ses kayıtlarının boyut (mb) olarak minimum, ses kalitesi olarak maksimum düzeyde olması önemli bir ayrıntı olarak duruyor. Telefon santral kayıt stüdyolarında santral kayıtları konusunda profesyonel hizmet alacağınızı belirtmek isteriz. Zira santral ses kaydı alelade ses kaydından çok öte üstün bir mühendislik ve profesyonellikle kaydedilmiş ses kayıtlarıdır.

Bu gönderiyi paylaş