Uncharted 4 Seslendirme Kadrosu – Nathan Drake ve Diğer Karakterleri Kim Seslendirdi?

Uncharted 4 Türkçe seslendirme kadrosu

Uncharted 4 Seslendirme Kadrosu – Nathan Drake ve Diğer Karakterleri Kim Seslendirdi?

Uncharted 4: A Thief’s End, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının en sevilen yapımları arasında yer alan serilerden biri ve Uncharted 4 seslendirme kadrosu da tam anlamıyla bir efsane.  Uncharted 4 pc; Sony Computer Entertainment tarafından yayımcılığı yapılan hikâye odaklı, üçüncü şahıs nişancı ve aksiyon-macera video oyunu olarak karşınıza çıkıyor. PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen Uncharted 4: A Thief’s End, oyun tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Oyun, Uncharted: Legacy of Thieves Collection adı altında 2022 yılında Uncharted: Kayıp Miras ile birlikte dijital platformlarda yayınlanacak.

Uncharted 4 serisi ve diğer seriler, çeşitli tarihi gizemleri ortaya çıkarmak için dünyayı dolaşan bir hazine avcısı olan Nathan Drake’in hikayesini konu alıyor. Farklı dillerde de oynanabilen Uncharted Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği ile Uncharted serisini oynamak isteyenlere yeni bir bakış açısı sunuyor. Oyun dünyasının en sevilen yapımlarından olan Uncharted 4 seslendirme kadrosuyla da dikkat çekiyor.  İşte Uncharted 4 seslendirme kadrosu;

Uncharted 4 Seslendirme Kadrosu

 • Nolan North – Nathan Drake : Okan Yalabık
 • Troy Baker – Samuel Drake :Rıza Karaağaçlı
 • Richard McGonagle – Victor Sullivan : Ege Aydan
 • Emily Rose – Elena Fisher :Ceyda Düvenci
 • Warren Kole – Rafe Adler : Tugay Erverdi
 • Laura Bailey – Nadine Ross  : Mehpare Divrik
 • Brandon Scott – Jameson : Ümit Belen
 • Hemky Madera – Vargas : Talha Sayar
 • Robin Atkin Downes- Hector Alcazar : Ender Yiğit
 • Kaitlyn Dever – Cassie :Hazal Erdal

Uncharted 4 seslendirme kadrosu

Uncharted 4 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uncharted 4, 1 Kasım 2011’de piyasaya sürülen Uncharted 3’ün hemen ardından geliştirilmeye başlandı. Tüm dünyada ses getiren Uncharted 4, yaratıcılığı ile öne çıkan  yönetmen Amy Hennig ve oyun yönetmeni Justin Richmond tarafından yönetildi. Hennig ve Richmond’un Naughty Dog’dan ayrılması 2014 yılında oyunun gelişimini durdurdu. Bu olayın ardından yönetmen koltuğuna Druckmann ve Bruce Straley geçti. Bu ekip serbest dolaşım, keşif ve savaşıı teşvik etmek için daha büyük seviyelerle açık dünya oyununun unsurlarını birleştirmeye çalıştı.

Uncharted 4, başta anlatımı ve duygusal derinliği olmak üzere pek çok özelliği ile göz kamaştırdı. Bu seri özellikle görsel unsurları ve çok oyunculu yapısıyla eleştirmenlerden tam not aldı. Şimdiye kadar yapılmış en iyi video oyunları arasında yer alan Uncharted 4  aynı zamanda çeşitli oyun yayınları, eleştirmenler ve ödül törenleri tarafından yılın oyunu ödüllerine dahil edildi. Katıldığı ödül törenlerinde çeşitli ödüllere layık görülen Uncharted 4, toplamda 15 milyonun üzerinde kopya satış gerçekleştirdi. Bu özelliği  ile Uncharted 4, en çok satan Uncharted oyunu ve PlayStation 4 oyunlarından biri oldu. 

Uncharted serisinden bağımsız bir genişleme olan Uncharted: The Lost Legacy 2017’de piyasaya sürüldü. Uncharted: Legacy of Thieves Collection’ın bir parçası olarak The Lost Legacy ile birlikte yeniden düzenlendi. Bu sürüm, Ocak 2022’de PlayStation 5 için ve Ekim 2022’de Windows için piyasadaki yerini aldı. 

Uncharted 4 türkçe seslendirme kadrosu

Uncharted 4 Karakterleri Kimlerdir?

Ödüllü geliştirici Naughty Dog tarafından sunulan Uncharted 4, çeşitli ve çarpıcı bir şekilde işlenmiş ortamlarda seyahat ederken tarihi gizemleri ortaya çıkaran sinematik bir aksiyon-macera deneyimini sizlerle buluşturuyor. Heyecan ve macera dolu Uncharted 4 karakterleri ise şöyle;  

Uncharted Karakter Dağılımı 

 • Nathan Drake – Nolan North: Uncharted video oyun serisi ile adını duyuran Nathan Drake, bu oyunun baş karakteridir. İlk olarak 2007 yılında PlayStation 3 için yayımlanan Uncharted: Drake’s Fortune adlı yapımda yer alan Nathan Drake, bir hazine avcısı rolünü üstlenmiştir.

 • Elena Fisher- Emily Rose: Elena Fisher bu seride Drake’in aşkı ve daha sonraki serilerde eşi olacak kişidir. Profesyonel bir gazeteci rolü üstlenen Fisher, Drake ile tanıştıktan sonra farklı bir karaktere bürünüyor.

 • Victor Sullivan –  Richard McGonagle: Sullivan, seride Nathan Drake’in uzun süredir ortağı rolünü üstleniyor. Bu karakter aynı zamanda bir hazine avcısıdır.

 • Chloe Frazer – Claudia Black:  Nathan Drake’in diğer aşkı olarak bilinen Chloe, ilk olarak Uncharted 2: Hırsızlar Arasında serisiyle oyuna girdi. Uncharted 2: Hırsızlar Arasında serisi ile birlikte Chloe, Drake’in ortağı olarak oyuna devam etti.

 • Samuel Drake – Troy Baker: Samuel karakteri  Nathan Drake’in daha önceki oyunlarda öldüğüne inanılan abisini canlandırıyor.

 • Nadine Ross- Laura Bailey: Nadine karakteri Uncharted 4 serisinde ikincil bir karakter olarak görünür.
 • Charlie Cutter- Graham James McTavish: Charlie Cutter,  Uncharted serisinde Sully ve Chloe’nin arkadaşı olarak karşınıza çıkıyor. Oyun serisinde Charlie karakterinin sadece ilk yarıda yer aldığı görülüyor.

 • Gabriel Roman- Simon Templeman: Gabriel Roman seride karşımıza çıkan ikincil antagonist. Bu karakter, Uncharted: Drake’s Fortune ile oyunun sonuna doğru devreye girerek kötü adam rolüne bürünüyor.

 • Eddy Raja- James Sie: Eddy, daha önceki serilerde Drake ile birlikte iş yapan ancak ona ihanet eden kişi. Bu nedenle Drake’in kin beslediği bir karakter olarak biliniyor.

 • Rafe Adler- Warren Kole: Rafe Adler karakteri bu serinin sonunda yer alan düşman olarak karşımıza çıkıyor. Zengin bir iş adamı ve hazine avcısı olarak öne çıkan Adler, aynı zamanda başka olaylarda da yer alıyor. Adler, efsanevi korsan Henry Avery’nin kayıp servetini  bulmak için panama hapishanesine sızan kişilerden biri. 

Dublaj ve seslendirme demoları Bibersa Ses Bankası  üzerinden dinleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş