Whiteboard ve İnfografik Seslendirme Nedir?

Whiteboard ve İnfografik Seslendirme

Whiteboard ve İnfografik Seslendirme Nedir?

Web sitenizin içeriğini ilgi çekici videolarla zenginleştirmek mi istiyorsunuz? Yoksa çalışan eğitimini daha ilginç hale getirmenin yollarını mı bulmaya çalışıyorsunuz? Ya da ürününüzü farklı ve yaratıcı video türüyle tanıtmak mı istiyorsunuz? Bu ve benzeri sorulara cevabınız evet ise whiteboard animasyon aradığınız çözüm olabilir. Video pazarlaması özellikle son yıllarda büyük bir yükseliş göstererek başarılı bir pazarlama planının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Görsel pazarlama stratejilerinin kilit unsuru olan video pazarlama türleri arasında whiteboard animasyon dikkat çekiyor.

Whiteboard Animasyon Nedir?

Çeşitli animasyon hareketleriyle hazırlanan video türü olan whiteboard animasyon Türkçe’de beyaz tahta animasyonu olarak da ifade ediliyor. Bir beyaz tahta veya beyaz arka fon üzerine elle çizilmiş gibi görüntü tasarımı sunan bu video stilinin asıl amacı karmaşık gibi görünen tanıtım, reklam, bilgi içeriklerini basit grafiklerle daha sade ve anlaşılabilir bir şekilde ekrana sunmaktır. Beyaz ekrana çizilen statik görüntüleri gösteren bu video çeşidine hikâye boyunca bir anlatıcı eşlik eder. Seslendirme ile desteklenen animasyon görüntüleri sade ve basit olması ile izleyicide etki bırakır.

İnfografik Animasyon Nedir?

Whiteboard animasyon kadar pazarlama stratejileri arasında popüler olan bir diğer video türü ise infografik animasyondur. Verilerin ve bilginin çevrimiçi bir video biçiminde görsel olarak aktarılmasına infografik animasyon deniyor. Yüksek etkiye sahip içerik pazarlama stratejilerinden biri olan infografik videolar illüstratör tarafından çizilen özgün tasarımların veya hazır şablon tasarımlardan oluşan video içeriklerdir. Bir video infografiği, izleyiciye konuyla ilgili bakış açılarını iyileştirebilecek çok değerli bilgiler sunar. İşitsel ve görsel içerikleri eğlenceli bir anlatım ve ses ile birleştiren infografik video bu sayede etkileşim ve paylaşım oranını da artırır. İnfografikler, göze çarpan resimleri ve içeriği birleştirdikleri için basılı sözcüklerden daha ilgi çekicidir. İnfografik videoların izleyici üzerindeki etkisi sadece görseller ile değil whiteboard animasyon da olduğu gibi hikâye anlatıcı ses ile güçlenmektedir.

İnfografik Seslendirme Nedir?

Animasyon seslendirme başlığı altında yer alan whiteboard animasyon seslendirme ve infografik seslendirme bu video türlerini başarıya götüren birkaç altın kuraldan bir tanesidir. Bir ürünü tanıtmak veya bilgi vermek için whiteboard animasyon videosu veya infografik video oluştururken doğru seslendirme yeteneğini bulmak çok önemlidir. Yapılan araştırmalar doğru animasyon sesi ile dönüşümlerde %35 gibi bir oranda artış sağladığını gösteriyor. Animasyon seslendirme metinlerini doğru vurgu, ton ve his ile izleyiciye aktaracak olan animasyon seslendirme seçimi ile videoların etkileşimini artırmak mümkün. İnfografik seslendirme için genellikle neşeli, enerjik, mutlu, pozitif duygular uyandıran sesler tercih ediliyor. Seslendirme sanatçısı cinsiyeti video içeriği sektörü, konsepti, içeriğine göre farklılık göstermektedir. İnfografik seslendirme seçimi yapılırken seslendirme sanatçısının ses tonu ve ses renginin video metninin tonu ve tarzıyla ötüşmesi gerekmektedir.

Whiteboard Animasyon ve İnfografik Animasyon Kullanmanın Faydaları

Genellikle bir ürünü satmak veya bir sistemi tanıtmak için tercihe dilen açıklayıcı video türleri olan whiteboard animasyonlar ve infografik animasyonlar karmaşık fikirleri iletmek için son derece etkilidir.

Fikrinizi Sadeleştirir

Açıklamak veya tanıtmak istediğiniz konu veya ürün karmaşık ise whiteboard ve infografik animasyonlar izleyiciye ulaşmanızı kolaylaştırabilir. Açıklamalar sırasında dikkati dağılan izleyicinin içeriğe odaklamasını sağlar. Hızlı hareket eden, ayrıntıların görseller ve dikkat çekici bir hikâye anlatıcı eşliğinde kurgulandığı videolar izleyici açısından eğlenceli ve anlaşılır kılar.

Aynı Anda Farklı Fikirleri Buluşturur

Bir videoda yoğun bilgi sunmak gerekiyorsa yine whiteboard animasyon ve infografik animasyon bu yoğunluğu keyifli ve kolay takip edilebilir hale getirir. Farklı birçok bilgi ve fikirleri izleyiciye keyifli bir şekilde aktarır.

Web Site Etkileşimini Artırır

Etkileyici anlatım ve iyi bir hikâye anlatıcısı olan seslendirme sanatçısı sayesinde ilgi çeken bu animasyon videolar ziyaretçilerin web sitenizde daha çok zaman geçirmesini sağlar.

Akıllı Telefonlarla Uyumlu İçeriklerdir

İnternet trafiğinin önemli bir yüzdesi mobil trafik üzerinden gelmektedir. Akıllı telefonlardan erişimin gün geçtikçe artış göstermesi beraberinde kullanıcı deneyimine uygun video içeriklerinin önemini de ortaya koyuyor. Mobil uyumlu animasyon videolar markanızın etkileşim gücünü artırır.

Hikâyeleri Oyuncusuz Anlatır

Whiteboard ve infografik animasyonlarda gerçek karakterlerin rol alması gerekmez. Bu da maliyet tasarrufu sağlar. Bu yüzden animasyon video türlerinde infografik seslendirme sanatçı seçimi büyük önem taşır.

Sosyal Medya Pazarlamasında Öne Çıkarır

Video tanıtımı ve pazarlaması için Youtube ve sosyal medya kanallarını kullanmak istiyorsanız whiteboard ve infografik animasyonlar bu platformlarda büyük ilgi görüyor. En büyük ikinci arama motoru olan Youtube’da bu tür videolar dikkat çekiyor.

Mizah Kullanımına Olanak Tanır

Video sunumlarınıza biraz mizah katmak istiyorsanız özellikle whiteboard animasyonlar bunun için elverişlidir. Anlatım dili sayesinde mizahı kusursuz şekilde izleyiciye yansıtır.

Düşük Maliyetlerle Pazar Payını Genişletir

Uluslararası reklam sektöründe yüksek bütçeler talep edilmektedir. Farklı kültür, farklı hedef kitlelere erişim maliyeti yüksek olacağı için whiteboard ve infografik animasyonların uygun maliyeti sayesinde pazarlama bütçeleri etkin şekilde kullanılır.

Whiteboard animasyon ve infografik animasyon seslendirme ihtiyaçlarınızda BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak çözüm ortağınız oluyoruz. Videolarınızı en etkili seslerle hedef kitlenizle buluşturmak için son teknoloji altyapı ile donatılan stüdyolarımızda kayıt yapıyor, animasyon için uygun ses seçiminde ses bankası ile yardımcı oluyoruz.

Bu gönderiyi paylaş