Profesyonel Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Günümüz dünyasında medya kanalları büyümeye ve çeşitlenmeye devam ederken marka ve şirketlerin kendilerini tanıtmaları, müşterilerine ve potansiyel müşterilerine ulaşmaları için daha etkileyici olmaları gerekiyor. Son yıllarda yapılan araştırmalar da videoların çevrimiçi trafiğin büyük bir bölümünü oluşturduğunu gösteriyor. Bu veriler ışığında marka ve şirketlerin daha fazla trafik ve satış sağlamaları için amaca yönelik hazırlanan tanıtım filmleri büyük önem taşıyor.

Tanıtım Filmi Nedir?

Şirket, kurum, kişi veya ürünün tanıtımında bilinirliliği arttırma, yurt içi ve global alanlarda çalışmaları gösterme, yeni bir projenin detaylı bir şekilde geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan video prodüksiyon çalışmalarına tanıtım filmi videosu veya tanıtım filmi deniyor. Tanıtım filmleri, markaların müşterilerine, şirket çalışanlarına ulaşabilmesinde etkin bir güce sahip. Tanıtım filmi televizyon yayını, sosyal medya veya şirket içi bilgilendirme amaçlı olmak üzere farklı mecralar için kullanılabilir. “Tanıtım filmi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını aşağıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Brief Hazırlama

Etkili bir video içeriği oluşturmanın temel kuralı net ve etkili bir video özeti sunulmasıdır. İşbirliği yapılacak ajans ile paylaşılacak brief müşteri ve ajansın aynı hedef doğrultusunda çalışmasını sağlar. Ajansa verilecek video tanıtım brief’inde spesifik bilgiler yer almalıdır. Tanıtım videosu talebinin nedeni, video içeriğinin amacı, hedef kitle, videoda ne anlatılmak istendiği, videonun hangi medya kanallarında gösterileceği belirtilmeli, bütçe ve proje teslim tarihi bilgileri paylaşılmalıdır.

Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?

Brief paylaşımı doğrultusunda ürün, hizmet veya markanın mesaj ve hikâyesini içeren tanıtım filmi videosunun senaryosu yazılır. Senaryonun tamamlanmasının ardından videoda yer alacak – eğer gerekliyse cast ekibi – mekân ve planlar belirlenir. Proje uzunluğu ve bütçeye bağlı olarak bir tanıtım filmi videosu 1-7 iş günü arasında çekilir. Çekimlerin tamamlanmasının ardından prodüksiyon ekibi montaj sırasında gerekli düzenlemeleri yaparak after effect tasarımlar, logo tasarımları, altyazılar, animasyon gibi çalışmaları tamamlar. Montajın ardından tanıtım filmi hazır hale geldiğinde müşteri ile paylaşılır, gerekli görülürse revizeler yapılır ve müşteriye yeniden sunulur.

Bu noktada BiberSA Prodüksiyon Seslendirme ve Dublaj Ajansı olarak tecrübemizi ve deneyimimizi yaratıcı fikirlerle buluşturuyor, fikirlerimizi dikkat çekici ve kaliteli tanıtım filmi videolarına dönüştürüyoruz. Profesyonel prodüksiyon ekibimizle brief ve bütçeniz doğrultusunda hayal gücümüz ve iç görümüzü birleştirerek fark yaratan içerikler hazırlıyoruz. İşletmeniz ve markanız için izleyicilerinizi harekete geçiren ilgi çekici tanıtım filmi videoları üretiyoruz.

Bu gönderiyi paylaş