Seslendirme Programı

Anons Seslendirme Hizmeti

Seslendirme Ajansımız seslendirme yaptırmak isteyen müşterilere ve seslendirme yapmak isteyenlere program uygular. Seslendirme programı talepte bulunan her kesimle irtibat kurmak için uygulanır. Bazıları seslendirme yapmak dublaj sanatçısı olmak bu alanda bilindik birisi olmak isterken, bazıları ise marka, ürün veya hizmeti için seslendirme yaptırmak ister.

Seslendirme Programı Süreci

Seslendirme hizmeti satın almak için seslendirme ajansına başvuruda bulunanlara uyguladığımız program şu aşamalardan oluşmaktadır;

Brief alma süreci: Bu süreçte müşteriden markası, ürünü veya hizmeti ile ilgili ajansı bilgilendirirler, hedeflerini anlatırlar. Vurgulanmak istenen kısımlar iyice belirlendikten sonra yayın mecraları masaya yatırılıp mecralar karara bağlanır.

Seslendirme metni yazım süreci: alınan brief doğrultusunda marka, ürün veya hizmet için reklam metni yazılır. Bu yazım aşamasında yayınlanacak mecra ile birlikte kullanılacak anlatım dili de son derece önemlidir. Seslendirme metni senaryosunda konuşacak karakterler veya dış ses düşünülerek yazılır.

Seslendirme süreci: seslendirme metni yazıldıktan hemen sonra seslendirme programı dahilinde seslendirmen seçimi yapılarak seslendirme süreci başlatılmış olunur. Seslendirme aşamasında seslendirme yönetmeni direktifleri doğrultusunda seslendirilen metin ses tasarımı yapılarak yayına hazır hale getirilir. Seslendirme süreci bittikten sonra reklam veya tanıtımın televizyon, radyo, internet gibi hangi mecrada ve hangi formatta yayınlanacağı önemlidir. Ses teknisyeni seslendirmeyi mecranın talep ettiği formatta teslim etmek durumundadır.

İyi bir ses tonuna sahip olduğuna inananlar, herkes tarafından sesi ilginç ve karizmatik bulunanlara özel Seslendirme yapmak için ajansımıza başvuruda bulunanlara uyguladığımız seslendirme programımız ise şu aşamalardan oluşmaktadır;

Sesin teknik analizi: seslendirmen olmak için ajansımıza başvuruda bulunanlar için öncelikle seslendirme yönetmeni ile mülakat niteliğinde kısa sohbete tabi tutulurlar. Seslendirme yönetmeni gerekli gördüğü takdirde seslendirmen adayının sesinin teknik analizini yapmak ister. Bu şu demektir; sesinizin seslendirme yapmaya istidadı var. Eğer seslendirme yönetmeni teknik analize gerek duymaz ise üzgünüz bizimle değilsiniz.

Demo Seslendirme: Sesinin seslendirme ve dublaja istidadı olan adaylara reklam, tanıtım filmi, santral seslendirme örnekleri okutulur. Daha sonra teşhir etmek amaçlı kayıtlar gerçekleştirilir. Hazırlanan kayıtlar neticesinde gerekli görüldüğü takdirde seslendirme bankasına dahil edilir. Bu konudaki tasarruf tamamen seslendirme ajanslarındadır.

[NEXForms id=”11″ ]

Bu gönderiyi paylaş