Transformers Seslendirme Kadrosu

Transformers Seslendirme Kadrosu

Transformers, aynı adlı çizgi dizisinden uyarlanan ve yönetmenliğini Michael Bay’in yaptığı macera dolu yapımlardan biri. Shia LaBeouf ve Megan Fox’un başrollerini paylaştıkları bu aksiyon film serisi robotları konu alıyor. Transformers film serisinde otomobile, uçağa, deniz taşıtlarına ve kamyonlara dönüşebilme yeteneği olan robotlar karşımıza çıkıyor. Steven Spielberg film’in yardımcı yapımcı olarak yer aldığı bu filmde aksiyon ve macera bir üst seviyeye çıkıyor. Transformers filmi kadar Türkçe seslendirme konusu da çok konuşulan başarılı işlerden birisi. Bu bakımdan bu yazımızın konusu Transformers Seslendirme Kadrosu.

Transformers serisinin öne çıkan robotlarının başında Megatron yer alıyor. Megatron bu filmde kendini Transformer’ların gezegeni olan Cybetron’u korumaya adamış bir robot olarak izleyici karşısına çıkıyor. Megatron karakteri filmde Optimus Prime tarafından öldürülüyor ve Galvatron olarak KSI tarafından tekrar yapılıyor. Filmin öne çıkan karakteri Megatronu sesi ise ünlü oyuncu Hugo Weaving oluyor. Transformers seslendirme kadrosu içerisinde yer alan Hugo Weaving’in Türkçe seslendirmesini ise Fatih Özacun üstleniyor. 

İşte Transformers Türkçe seslendirme kadrosu ve rolleri … 

Transformers seslendirme kadrosu

Transformers Seslendirme Kadrosu

 

Optimus Prime Seslendiren Kim?

Transformers filminde yer alan Optimus Prime karakterini seri boyunca Peter Cullen seslendiriyor. Optimus Prime seslendirme Türk versiyonunda ise Ayhan Kahya yer alıyor. 

Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı Seslendirme Kadrosu 

Transformers filminin ikinci serisinde, Transformers karakterlerinin kökeni araştırılıyor. Bu aksiyon dolu filmde Sam Witwicky, Transformers’ın tarihçesini araştırırken bilinmeyen yeni detayları keşfediyor. Witwicky’nin heyecanlı keşfinin ele geçirmek isteyen iblis ruhlu Deceptionlar onu rehin alarak filmi farklı bir boyuta taşıyor. 

Birçok ülkede geçen Transformers filminin bu bölümünde yoğun olarak Mısır’daki Giza Piramitleri görünüyor. Filmin konusu kadar Transformers 2 seslendirme kadrosu da, yine ortaya kusursuz bir çalışma koyuyor. Heyecan ve aksiyonun eksik olmadığı Transformers 2’nin Türkçe seslendirmesi ise pek çok ünlü isme ev sahipliği yapıyor. 

Transformers 2 yenilenlerin i̇ntikamı seslendirme kadrosu

 

İşte Transformers 2 Türkçe seslendirme kadrosu ve rolleri … 

Transformers 3: Ay’ın Karanlık Yüzü Seslendirme Kadrosu 

Transformers Ay’ın Karanlık Yüzü filminde izleyici 1961 yılına konuk oluyor. Bu film insanlığın uzaya adım atışından 8 yıl önce bir Cybertron uzay gemisinin aya inişi ile başlıyor. Büyük savaştan kaçarak ayın karanlık yüzüne ulaşan gemiyi Sentinel Prime kullanıyor.  Bu gemi aynı zamanda Cybertronlar için hayati önem taşıyan bir teknolojiyi de içinde barındırıyor. Dünyanın geri kalanı ise insanlığın uzaya çıkma macerasını seyrediyor. Filmin günümüz zamanına geldiği noktada ise bir görev sırasında gizemli Cybertron gemisini keşfeden Optimus Prime’ın hayal kırıklıkları devreye giriyor. Optümus Prime böylece insanların yıllardır bu konuda Autobot’lara yalan söylediğini fark ediyor. Bu noktadan sonra geminin içinde saklanan teknolojiye Decepticonlar’dan önce ulaşmak isteyen Optimus Prime ve diğerlerinin heyecanlı yarışını izliyoruz. 

Transformers 3 seslendirme kadrosu ve karakterlerinin uyum içinde olduğu müthiş bir yapımı izleyici ile buluşturuyor. Orijinal dilinin yanı sıra Transformers 3 Türkçe seslendirme kadrosu da seyirciden tam not almayı başarıyor. 

Transformers 3 ay'ın karanlık yüzü seslendirme kadrosuİşte Transformers 3 Türkçe seslendirme kadrosu ve rolleri … 

Transformers Filmi Konusu

Transformers serisine başlamak isteyen izleyiciler Transformers ne anlatıyor sorusunun yanıtını arıyor. Bu heyecanlı seride Cybertron gezegenin farklı mekanizmalara dönüşebilme yetenekleri olan robotlarla çevrili olduğu görünüyor. Robotların yaşadığı bu gezegende izleyiciyi iki farklı cephe karşılıyor. Cyberton gezegeninin bir tarafında Autobotlar olarak adlandırılan iyi robotlar yer alırken, diğer tarafında Decepticonlar adlı kötü robotlar bulunuyor. Bu noktada devreye giren Transformers’lar, gezegenlerindeki energon küpleri adı verilen yakıt stoklarının azalması sonucu farklı kaynaklar için arayışa giriyor. Transformers’ların yolu bu arayışta, kimyasallar ve gerekli yakıt mineralleri açısından son derece zengin olan dünyaya düşüyor. 

Transformers’lar otomobillere, uçaklara, deniz taşıtlarına, kamyonlara dönüşebilme yeteneği olduğu için dünyaya ulaştıklarında kaynakları ele geçirebilmek için güçlü bir savaş başlatıyor. Kötü ruhlu robotlar olan Decepticonlar, dünyaya ulaştığında kendi isteklerini elde edebilmek için dünyayı yok etmeyi amaçlıyor. Decepticonlar’ın karşısında yer alan iyi ruhlu robotlar ise direnişe devam ederek onları alt etmeye çalışıyor.

 

BiberSA Prodüksiyon seslendirme ve dublaj alanında alanının en iyi seslendirme sanatçıları ile çalışır. BiberSA seslendirme sanatçılarını dinlemek için Ses Bankasını ziyaret edebilirsiniz. Projenize en ünlü seslendirme sanatçıları hayat versin isterseniz aşağıdaki butona tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş