Tarkan Koç Kimdir?

Tarkan Koç Kimdir?

Tarkan Koç seslendirme alanındaki başarısı ve oyunculuğu ile farklı kanallarda dış ses olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Peki, Yemekteyiz programının dış sesi Tarkan Koç kimdir? Bu yazımızda ünlü dış sesin hayatına ve sanat yaşamına yer vereceğiz. 

Yemekteyiz yarışmasının görünmeyen yüzü olarak bilinen Tarkan Koç, uzun yıllardır televizyon programlarına sesiyle hayat veriyor. Öğretim görevlisi kimliği bulunan ünlü dış ses, aynı zamanda seslendirme sektörüyle ilgili birikimlerini yeni nesillere aktaran nadir isimlerden biri. Yemekteyiz yarışma programı aracılığıyla ünlenen Koç, iyi bir seslendirme yapmasının yanı sıra oyunculuğuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Devlet tiyatrolarında oynayarak mesleğe giriş yapan dış sesin, televizyon sektörüne oyunculuk yeteneği ile geçiş yaptığı biliniyor.

2008 yılından beri kariyerini seslendirme yaparak ilerleten Tarkan Koç seslendirme ve dublaj alanında yeni yeteneklerle birlikte yola devam ediyor. Gündüz kuşağının aranan seslerinden Tarkan Koç daha çok çizgi film, film ve dizi sektöründe sanatını konuşturuyor. Tiyatro sahnesinde de sıklıkla gördüğümüz Yemekteyiz dış sesi Tarkan Koç, Yaşar Ne Yaşamaz ve Olmayan Kadın tiyatrolarındaki performansı ile akıllardaki yerini alıyor

Tarkan koç kimdir

Tarkan Koç Kimdir: Tarkan Koç’un Hayatı

Uzun yıllardır yarışma programlarının görünmeyen yüzü olmaya devam eden Tarkan Koç’un sesi kadar özel hayatı da merak ediliyor. Gündüz kuşağında yayınlanan yemek programlarını takip eden pek çok izleyici Tarkan Koç kimdir sorusunun yanıtını arıyor. İşte, Yemekteyiz programında yarışmacılarla konuşarak işleri daha eğlenceli hale getiren Tarkan Koç’un hayatı… 

Ünlü seslendirme ve dublaj sanatçısı Tarkan Koç, 25 Haziran 1971 Ankara doğumlu. 1988 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olan dış ses, daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan Bölümü’nü bitirdi. Bu bölümü 1997 yılında bitiren Koç, Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans, Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde ise doktora eğitimi aldı. Eğitim alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam ederken, öğrencilik yıllarında devlet tiyatrolarına girerek oyunculuğa başladı. 

Öğrenci olduğu dönemlerde Tarkan Koç, Cine 5 kanalında asistanlık yaparak sektöre dair bilgi ve tecrübeler edindi. Tiyatro oyunculuğuna devam eden Koç, 2008 yılına geldiğimizde ise televizyon ekranlarına geçiş yaptı. Ünlü seslendirme sanatçısı, 2008-  2015 yılları arasında Yemekteyiz programının dış sesi olarak kariyerini sürdürdü. Show TV ve Fox TV‘de yayınlanan “Yemekteyiz” televizyon programını seslendiren Tarkan Koç, bu görevin ardından Yemekteyiz dış ses olarak tanınmaya başladı. 

Sesiyle birçok film ve dizinin Türkçe dublajında yer alan Koç’un asıl mesleği oyunculuk. Ancak ünlü seslendirme sanatçısı oyunculuktan çok seslendirme çalışmaları ile öne çıkıyor. Tarkan Koç mesleği ile seslendirme sanatını birleştirerek ortaya renkli işler çıkarıyor. Yemekteyiz programının dış sesi olarak anılan Tarkan Koç’un aile hayatı da merak edilenler arasında yer alıyor. Ünlü dublaj ve seslendirme sanatçısı Tarkan Koç’un evli olduğu biliniyor. 

Seslendirme Sanatçısı ve Oyuncu Olarak Tarkan Koç Kimdir?

Tarkan Koç seslendirdiği filmler ve dizilerle akıllardaki yerini almış en iyi seslendirme sanatçılarından biridir. Son dönemlerde Tarkan Koç dış ses olarak bilinse de, birçok filmin Türkçe seslendirmesinde aranan bir dublaj sanatçısıdır. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğu ile başlayan Koç, Türkçe dublaj ve seslendirme çalışmalarıyla ünlüdür. 

Yemekteyiz programı ile kitlelerin dikkatini çeken Tarkan Koç dış ses öğrencilik yıllarında devlet tiyatrolarında küçük roller üstlenerek kariyerini şekillendirir.

  • Birçok oyun ve müzikalde sahne alan Tarkan Koç’un unutulmaz oyunlarının başında Yabancı (Albert Camus), Budala ve Macbeth vardır.
  • Ünlü seslendirme sanatçısının rol aldığı diğer çalışmalar; Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Abdülcambaz, Muamma ve Bir İstanbul Masalı tiyatro oyunlarıdır.
  • Tarkan Koç’un en son katıldığı tiyatro oyunu ise Güldüren Şüphe’dir. 

Ünlü dış ses Tarkan Koç aynı zamanda çizgi film, dizi ve filmlerde Türkçe seslendirme yapmayı sürdürüyor. İşte Yemekteyiz’in dış sesi Tarkan Koç’un yer aldığı yapımlar en önemli yapımlar ve  rolleri; 

Bakugan- Drago : Japon anime televizyon dizisi Bakugan, çocukların ilgisini çeken uzun soluklu bir macera sunuyor. Bu anime dizisinin Türkçe dublajında ise Tarkan Koç, Drago karakterini seslendiriyor. 

Caillou- Büyükbaba: Caillou çizgi film serisinde 4 yaşındaki bir çocuğun insanlarla olan ilişkisi anlatılıyor. Bu serinin Türkçe seslendirmesinde ise Tarkan Koç, Caillou’nun büyük babası olarak karşımıza çıkıyor. 

Beyaz Şövalye- White Knight: Bir aksiyon çizgi film dizisi olan Beyaz Şövalye’de Tarkan Koç, White Knight karakterine ses veriyor. 

300 Spartalı – Leonidas: Sparta kralının mücadelesini izleyici ile buluşturan 300 Spartalı filminde Tarkan Koç, Kral Leonidas’ı seslendiriyor. 

Tarkan Koç İletişim

BiberSA bünyesinde farklı projelerde yer alan Tarkan Koç’aait demo çalışmalarını görmek için BiberSA Prodüksiyon web sitemizi veya BiberSA Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ünlü seslendirme sanatçısı Tarkan Koç iletişim kurmak ve demo çalışmalarına ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bu gönderiyi paylaş